DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2023-04-02 15:00

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Zagłębie pożegnało Krzysztofa Smulskiego!

Zagłębie pożegnało Krzysztofa Smulskiego!

22 lipca 2022

Środowisko piłkarskie pożegnało w piątkowe południe Krzysztofa Smulskiego, zasłużonego działacza Zagłębia Sosnowiec, a także Śląskiego Związku Piłki Nożnej i Polskiego Związku Piłki Nożnej.

 

W ostatniej drodze zmarłemu towarzyszyła m.in. delegacja Zagłębia, na czele z prezesem klubu Łukaszem Girkiem. W poczcie sztandarowym znaleźli się młodzi piłkarze naszej Akademii oraz Jarosław Jąder, wieloletni trener i pracownik Zagłębia.

Na sosnowieckim cmentarzu Parafii Katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przy Alei Mireckiego pojawili się wysłannicy PZPN-u, Śląskiego ZPN, a także Ekstraklasy SA, Pierwszej Ligi Piłkarskiej oraz ligowych klubów. Byli też reprezentanci władz Sosnowca na czele ze Zbigniewem Byszewskim, wiceprezydentem miasta.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się od mszy świętej, później urna z prochami Krzysztofa Smulskiego spoczęła w rodzinnym grobowcu. W imieniu rodziny i przyjaciół zmarłego przemówił red. Jerzy Góra, znany dziennikarz radiowy, jego bliski przyjaciel.

Sylwetka zmarłego

Urodzony 9 kwietnia 1953 roku Krzysztof Smulski od zawsze związany był z Zagłębiem Sosnowiec, w którym jako szkoleniowiec i działacz, w latach 1975-1993 pełnił funkcje: kierownika drużyny juniorów i seniorów, sekretarza sekcji młodzieżowej, sekretarza sekcji piłki nożnej, sekretarza i na koniec dyrektora klubu.
Od 1980 roku działał w strukturach Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Rozpoczął w Sekcji Młodzieżowej OZPN w Katowicach. W latach 1990-94 był członkiem zarządu, a od 2000 roku, aż do śmierci, przewodniczącym Wydziału – obecnie Komisji – do spraw Bezpieczeństwa na Obiektach Piłkarskich.
Ponadto od 1990 roku działał w PZPN. W latach 1991-95 był członkiem zarządu. W latach 1990-2013 pracował w Wydziale Gier, pełniąc funkcje sekretarza i wiceprzewodniczącego. Od roku 2003 był w Komisji ds Licencji Klubowych, w latach 2008-12 będąc przewodniczącym do spraw klubów II ligi, od 2012 roku pełniąc funkcję wiceprzewodniczącego, a od 2019 roku przewodniczącego. Organizował kurs spikerów i udzielał konsultacji w sprawie bezpieczeństwa na stadionach.

Foto: Marzena Bugała-Astaszow / Polska Press

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin