W 15. kolejce rozgrywek Fortuna 1 Ligi piłkarze Zagłębia zremisowali na Stadionie Ludowym z Górnikiem Łęczna 2:2 (1:1). Wyrównującego gola w 4 minucie doliczonego czasu gry zdobył Michał Masłowski. Jesteśmy mistrzami końcówek!!! A w piątek zapraszamy na arcyciekawie zapowiadający się mecz z Wisłą Kraków (godz. 20:30).
Zagłębie Sosnowiec – Górnik Łęczna 2:2 (1:1)
0:1 Serhii Krykun, 4 minuta
1:1 Szymon Sobczak, 41 minuta (rzut karny)
1:2 Dawid Tkacz, 75 minuta
2:2 Michał Masłowski, 90+4 minuta
Zagłębie: Gliwa (K) – Ziółkowski (87′ Kulawiak), Jończy, Bykov (69′ Dalić), Bodzioch – Pawłowski (76′ Bryła), Rozwandowicz, Masłowski, Szumilas, Banaszewski (76′ Klupś) – Sobczak.
Trener: Artur Skowronek
Górnik: Gostomski (K) – Lykhovydko (46′ Lewkot), Biernat, Zbozień, Dziwniel – Krykun (90+3 Kiatkowski), Grzeszczyk (78′ Podliński), Pierzak (58′ Tkacz), Cisse – Gąska (59′ Sobol), Kryeziu.
Trener: Marcin Prasoł
Sędziuje: Marcin Szczerbowicz z Olsztyna.
Żółte kartki: Rozwandowicz, Sobczak, Jończy – Biernat, Dziwniel, Lykhovydko, Kryeziu
Czerwona kartka: Maks Rozwandowicz (26′ – w efekcie dwóch żółtych kartek).
Widzów: 1240.
PRZEDMECZOWE CIEKAWOSTKI:
* Historia spotkań tych drużyn zaczęła się ponad 30 lat temu. Pierwszy mecz został rozegrany w sezonie 1988/1989 na stadionie w Łęcznej. Wówczas Zagłębie wygrało efektownie 3:0. To historyczne spotkanie odbyło się 14 sierpnia 1988, a gole dla naszego zespołu zdobyli: Mirosław Wnuk w 1 minucie oraz dwa Grzegorz Waliczek (22 i 56).
* W rewanżu na Stadionie Ludowym było 0:0, a rozgrywki sezonu 1988/89 zakończyły się dla sosnowieckiego zespołu powrotem do najwyżej klasy rozgrywkowej.
* W sezonie 2017/2018, który podobnie jak historyczne rozgrywki 1988/1989 zakończyły się dla sosnowiczan awansem do ekstraklasy, znów Zagłębiu nie udało się odnieść zwycięstwa. W Łęcznej było 2:1 dla Górnika, a na Ludowym padł remis 2:2. Mimo to po zakończeniu rozgrywek więcej powodów do radości mieli sosnowiczanie, którzy awansowali do ekstraklasy, z kolei Górnik zaliczył drugi spadek z rzędu i wylądował w II lidze.
* To będzie 11 spotkanie ligowe tych drużyn. Zagłębie może się pochwalić tylko jednym zwycięstwem. Natomiast łęcznianie mają na koncie aż 6 zwycięstw. To przedostatnie było dla nas bardzo bolesne, w Barbórkę 2020 roku rywale wygrali na swoim stadionie z Zagłębiem aż 4:1. Dobrze, że skończyło się wówczas tylko na 4 straconych golach…
RELACJA LIVE:
PROSIMY ODŚWIEŻAĆ STRONĘ!
1’ Sędzia Marcin Szczerbowicz rozpoczął spotkanie na Stadionie Ludowym. W obu zespołach rolę kapitanów pełnią bramkarze. W ataku Zagłębia tym razem zaczyna mecz Szymon Sobczak.
2′ Szymon Pawłowski przejął piłkę po prawej stronie i mocno dośrodkował. Obrońcy wybili piłkę na róg
3′ Po rzucie rożnym piłka spadła na głowę Maksa Rozwandowicza, który posłał ją ponad poprzeczką.
0:1 Serhii Krykun, 4 minuta
Ukrainiec ładną główką z bliska posłał piłkę do bramki. Oby to były miłego złe początki…
10′ Marcin Biernat zagrał piłkę przy linii bocznej w stylu siatkarskim i zarobił żółtą kartkę.
14′ Ponownie pokazał się Rozwandowicz. Tym razem Maks uderzał z dystansu, ale Maciej Gostomski łatwo sobie poradził z tym płaskim strzałem.
18′ Na uderzenie z powietrza zdecydował się Egzon Kryeziu. Efekt? Strzał na wiwat, wysoko ponad bramką.
25′ Po dośrodkowaniu Michała Masłowskiego z rzutu rożnego głową uderzał Szymon Sobczak. Broni Maciej Gostomski.
26′ Maks Rozwandowicz udał się do szatni po otrzymaniu czerwonej kartki (za dwie żółte). A dostał ją za faul na Patryku Pierzaku.
37′ Mocny strzał z lewej nogi Daniela Dziwniela piąstkuje Michał Gliwa. Za chwilę kolejne uderzenie gracza z Łęcznej (Damiana Gąski) i Gliwa broni go na linii bramkowej.
40′ Faul Krykuna na Ziółkowskim i mamy rzut karny!
1:1 Szymon Sobczak, 41 minuta (rzut karny)
45+3. Arbiter kończy I połowę meczu w Sosnowcu. Wynik 1:1.
46′ Rozpoczęła się druga połowa . Zagłębie bez zmian, w Łęcznej Szymon Lewkot zmienił Lykhovydkę.
1:2 Dawid Tkacz, 75 minuta
84′ Silny strzał Szymona Lewkota z odleglości 25 metrów nie zaskoczył Gliwy.
2:2 Michał Masłowski, 90+4 minuta
Po rzucie rożnym Szumilasa, Masłowski uderzeniem z 6 metrów doprowadza do wyrównania. Zagłębie – mistrzowie końcówek!
90+7′ Arbiter kończy to dramatyczne spotkanie.
podczas meczu Fortuna 1. liga Zagłębie Sosnowiec – Górnik Łęczna (Mateusz Sobczak)
Zagłębie S.A, ul. Kresowa 1
41-200 Sosnowiec
Tel/Fax: (32) 299-64-40
E-mail: