2024-04-27 20:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Zagłębie Sosnowiec – Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1. Młodzież postawiła się “Góralom”

Zagłębie Sosnowiec – Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1. Młodzież postawiła się „Góralom”

25 czerwca 2022

W drugim meczu sparingowym (grano 4 razy 30 minut) piłkarze Zagłębia przegrali z Podbeskidziem 0:1, po trafieniu Imre Celtika w 25 minucie. Trener Artur Skowronek wystawił dwa składy, które grały po 60 minut. Z ambitnej strony pokazała się nasza młodzież, która grała od 61 minuty. Na boisku oglądaliśmy wówczas 8 zawodników wywodzących się z naszej Akademii.

Zagłębie Sosnowiec – Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1

0:1 Emre Celtik, 25 minuta

Zagłębie (I i II kwarta): Gliwa – Borowski, Jończy, Dalić, Gojny – Bryła, Masłowski, Rozwandowicz, Bonecki, Pawłowski – Sobczak.

Zagłębie (III i IV kwarta): Siuta – Ryndak, Piątek, Machała, Niemiec – Klupś, Barć, Chęciński, Hałatek, Kulawiak (108′ Wołowiec) – Fabry.
Trener: Artur Skowronek

Podbeskidzie: Igonen – Zawodnik testowany, Mikołajewski, Rodriquez, Markow – Bonifacio, Scalet, Janota, Celtik – Drzazga, Biliński.
Trener: Mirosław Smyła.

Ponadto grali: Wieczorek, Manikowski (obaj bramkarze), Wypych, Lipp, Frelek, Polkowski, J. Bieroński, B. Bieroński, Goku, Gach, Misztal, Gutowski, Willmann.

Relacja live:

1’ Wystartowaliśmy. Gramy 4×30 minut. W drugim składzie mamy aż 8 młodych zawodników wywodzących się z naszej Akademii.

2′ Po centrze Gojnego piękną główką popisał Bonecki. Bramkarz gości sparował piłkę na róg.

6′ W rewanżu w dogodnej sytuacji znalazł się Kamil Biliński, którego mocny strzał obronił efektownie Michał Gliwa.

11′ Z lewej strony mocno dośrodkował Szymon Pawłowski, ale jego dośrodkowania nie przeciął żaden z kolegów.

16′ Szymon Sobczak próbował urwać się obrońcom Podbeskidzia, ale jego dynamiczna szarzą został powstrzymana.

18′ Seria zwodów Michała Janoty skończyła się prostopadłym zagraniem do Daniela Mikołajewskiego. Na nasze szczęście, podanie było ciut za mocne i skończyło się na strachu…

Nieporozumienie między Dominikiem Jończym i Michałem Gliwą wykorzystał Emre Celtik i z bliska wpakował piłkę do siatki.

30′ Znakomita sytuacja Podbeskidzia po błędzie obrony Zagłębia. Kamil Biliński już minął Michała Gliwę, ale stracił równowagę…

31′ Rozpoczęła się druga kwarta sparingu z Podbeskidziem. Nasz zespół bez zmian.

36 Rajd Filipa Borowskiego zakończony centrą do Michała Masłowskiego. Mocny strzał „Masło” w ostatniej chwili zablokowali obrońcy rywali.

50′ Rajd lewą stroną Dawida Gojnego w ostatniej chwili zablokowany przez rywali, gdy nasz kapitan szykował się do strzału.

54′ Rajd i ostry strzał z prawej strony Goku. Michał Gliwa zna jednak swój fach i wypiąstkował piłkę na róg.

58′ Kontratak Podbeskidzia, które miało przewagę liczebną (2 na 1). Gdyby Biliński dograł piłkę do Michała Janoty, byłby niechybnie gol dla gości. Ostatecznie „Bila” zepsuł całą akcję podając niedokładnie do Janoty.

60′ Koniec drugiej kwarty. Podbeskidzie prowadzi 1:0 po golu Celtika w I kwarcie.

61′ Rozpoczęła się III kwarta. Skład Zagłębia: Siuta – Ryndak, Piątek, Machała, Maksym – Klupś, Barć, Chęciński, Hałatek, Kulawiak – Fabry.

72′ Dynamiczna akcja i mocny strzał z prawej strony Tymoteusza Klupsia, który sparował na róg bramkarz Podbeskidzia.

85′ Po rogu Michała Barcia Mateusz Machała pofrunął do góry i oddał mocny strzał głową. Niestety, minimalnie niecelny.

88′ Piękne uderzenie z odległości prawie 30 metrów Goku. Piłka minimalnie ominęła prawy słupek bramki Kacpra Siuty.

90′ Koniec trzeciej kwarty. W naszym zespole mamy aż 8 zawodników wywodzących się z Akademii, którzy skutecznie się bronili i wyprowadzali groźne kontrataki.

91′ Sędzia rozpoczął IV kwartę meczu z Podbeskidziem. Skład naszej drużyny bez zmian: Siuta – Ryndak, Piątek, Machała, Maksym – Klupś, Barć, Chęciński, Hałatek, Kulawiak – Fabry.

97′ Po technicznym podaniu Goku w sytuacji sam na sam był Dominik Frelek. Jego strzał w ostatniej chwili zablokowali nasi obrońcy.

103′ Kacper Siuta pokazuje wysokie umiejętności bramkarskie. W efektownym stylu paruje uderzenie z bliska Goku.

120′ Koniec meczu sparingowego Zagłębia z Podbeskidziem. Trwał on 4 razy 30 minut. 1:0 po trafieniu Imre Celtika wygrali bielszczanie.