2024-04-27 20:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Zagłębie Sosnowiec – Polonia Bytom 0:1 (0:0). To był pożyteczny sparing

Zagłębie Sosnowiec – Polonia Bytom 0:1 (0:0). To był pożyteczny sparing

26 lutego 2022

W sobotnim meczu sparingowym Zagłębie Sosnowiec przegrało z Polonią Bytom 0:1 (0:0). Jedyny gol padł w 49. minucie, a jego autorem był Dawid Wolny, który wykorzystał jedenastkę.

W naszym zespole wystąpili piłkarze, którzy we wczorajszym meczu z Odrą Opole nie zagrali lub zanotowali mniejszą ilość minut. Kadra została uzupełniona zawodnikami z drugiej drużyny. Na placu gry pojawili się m.in. Oskar Chechelski, Michał Barć, Jakub Kaczmarek, Emil Kłosek oraz Łukasz Uthke-Nowak.

Polonia przygotowuje się do startu rundy wiosennej III ligi grupy 3. Bytomianie aktualnie znajdują się na 3 miejscu w tabeli ze stratą 5 punktów do lidera LKS Goczałkowice-Zdrój. W drużynie gości wystąpił Arkadiusz Maj, napastnik wypożyczony z Zagłębia.

Jedyny gol tego meczu padł w 49. minucie spotkania. W polu karnym faulował rywala Lukas Duriska, a „11” wykorzystał Dawid Wolny.

Zagłębie Sosnowiec – Polonia Bytom 0:1 (0:0)

0:1 Dawid Wolny, 49 minuta (rzut karny)

Zagłębie: Bielikow – Chęciński, Duriska, Bodzioch – Chechelski, Korzeniecki, Troć, Seedorf – Bryła, Popczyk, Sanogo oraz Kaczmarek, Kłosek, Barć, Uthke-Nowak. Trener: Artur Skowronek.

Polonia: Brzozowski – M. Maj (55′ Górka), Radkiewicz, Bedronka, Hałgas – Wuwer (46′ Konieczny), Piontek (65′ Iwanek), Stefański, Tkaczuk (61′ Płonka), Pączko (55′ Andrzejczak) – Wolny (61′ A. Maj).  Trener: Kamil Rakoczy.