2024-04-19 18:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Zagłębie Sosnowiec – Resovia Rzeszów 2:1 (1:1). Super akcja super rezerwowych!

Zagłębie Sosnowiec – Resovia Rzeszów 2:1 (1:1). Super akcja super rezerwowych!

18 lipca 2022

Zwycięska inauguracja w Sosnowcu. Po 8 latach piłkarze Zagłębia wreszcie wygrali swój pierwszy mecz w sezonie. Bramki w zwycięskim 2:1 (1:1) meczu z Resovią zdobyli: Szymon Pawłowski i Marek Fabry. Dla rzeszowian trafił Rafał Mikulec. Lepszej inauguracji nie można było sobie wyobrazić!

Fortuna 1. Liga Zagłębie Sosnowiec – Resovia Rzeszów (Foto: Mateusz Sobczak)

Zagłębie Sosnowiec – Resovia Rzeszów 2:1 (1:1)

0:1 Rafał Mikulec, 2 minuta

1:1 Szymon Pawłowski, 41 minuta

2:1 Marek Fabry, 77 minuta

Zagłębie: Gliwa – Ryndak, Dalić, Jończy, Gojny (kpt) – Bryła (62′ Masłowski), Rozwandowicz, Bonecki, Niemiec (61′ Ziółkowski) – Pawłowski (75′ Banaszewski), Sobczak (75′ Sobczak).
Trener: Artur Skowronek.

Resovia: Pindroch – Mikulec, Kubowicz (Kpt), Hoogenhout, Wasiluk (86′ Krasa) – Morys (71′ Antonik), Mróz, Kałahur (46′ Kwiecień), Adamski, Chuchro – Wojciechowski.
Trener: Tomasz Grzegorczyk.

Sędziuje: Marcin Szczerbowicz z Olsztyna.
Żółte kartki: Dalić – Kubowicz, Antonik
Widzów: 1647.

Ciekawostki:

* Preludium do nowych rozgrywek była piątkowa prezentacja nowego Zagłębia w Centrum Handlowym „Plejada”. W imieniu drużyny ze sceny przemówił jej kapitan Dawid Gojny.
– Posiadamy bardzo dobrą drużynę, która jest połączeniem doświadczenia z młodością. Naszym celem jest to, byście przychodzili na stadion i oglądali nasze mecze z uśmiechem na twarzy. Jedno możemy Wam obiecać, że będziemy walczyć w każdym meczu. Wszyscy jesteśmy za Zagłębiem! – deklarował z przekonaniem Gojny.
* Zespół trenera Artura Skowronka w okresie przygotowawczym rozegrał 5 sparingów. 3 z nich zostały wygrane, w jednym wypadku przytrafiła się porażka, ponadto padł jeden remis. Z tych 3 zwycięstw szczególnie cenne było zwycięstwo nad GKS-em Katowice. Sparingi nie oddają jednak rzeczywistego potencjału drużyny, o tym, jaki on jest i czego możemy oczekiwać od nowego Zagłębia dowiemy się w trakcie poniedziałkowego spotkania z Resovią.
* Szkoleniowiec sosnowiczan nie będzie mógł skorzystać z usług Wojciecha Szumilasa, który jest w trakcie rehabilitacji po urazie i jeszcze na to spotkanie nie jest gotowy.
* W najnowszej historii kontaktów obu klubów należy wspomnieć o 10 meczach na poziomie II ligi (obecnie I liga), które oba kluby rozegrały w latach 1986-2022. 5 spotkań wygrali sosnowiczanie, trzy Resovia, a w dwóch wypadkach był remis. Pierwszego, można rzec historycznego gola, zdobył nasz pomocnik Czesław Wyrobek, który wykorzystał rzut karny w zwycięskim meczu z Resovią (1:0) w dniu 9 sierpnia 1986 roku.
* Zagłębie czeka na wygraną z Resovią na Stadionie Ludowym już 33 lata. Po raz ostatni sosnowiczanie zwyciężyli tego rywala na swoim boisku 22 kwietnia 1989 roku. Skromne zwycięstwo 1:0 zostało osiągnięte po bramce Jana Gałuszki. Sezon 1988/89 Zagłębie zakończyło na pierwszym miejscu w II-ligowej tabeli ciesząc się z powrotu do ekstraklasy po 3-letniej rozłące z najwyższą klasą rozgrywkową.
* Ostatni mecz tych drużyn został rozegrany 22 kwietnia 2022 roku w Rzeszowie. Padł wówczas bezbramkowy remis, chociaż okazji golowych z obu stron nie brakowało. Dodajmy, że po raz pierwszy Zagłębie zagrało wówczas przeciwko Resovii na Stadionie Miejskim w Rzeszowie.

Relacja live:

PROSIMY ODŚWIEŻAĆ STRONĘ!

1’ Sędzia Marcin Szczerbowicz z Olsztyna rozpoczął mecz Zagłębia z Resovią. W składzie sosnowiczan aż trzech debiutantów: Sebastian Bonecki, Maks Rozwandowicz i chłopak z Sosnowca Maksym Niemiec. #WszyscyzaZagłębiem!

Pierwsza akcja gości i… gol. Strzał z pola karnego Rafała Mikulca znalazł drogę do naszej bramki.

6′ Daniel Morys przerzucił piłkę nad Michałem Gliwą, ale Dawid Gojny zdołał w porę zablokować futbolówkę.

7′ Rafał Mikulec stanął przed kolejną szansą. Strzał rzeszowianina z lewej strony sparował nogą Michał Gliwa. Dobitkę zablokował Patryk Bryła.

17′ W sytuacji „sam na sam” znalazł się Szymon Pawłowski. Szybka reakcja bramkarza Resovii spowodowała, że strzał „Szymka” został zablokowany. Szkoda!

18′ Po rzucie rożnym Dawida Gojnego Dominik Jończy spóźnił się minimalnie do piłki zagranej w jego kierunku przez Vedrana Dalicia. .

22′ Po rzucie wolnym Gojnego główkował Maks Rozwandowicz. Piłka trafiła w poprzeczkę. Uff, było gorąco!

36′ Z lewej strony płaski strzał oddał Dawid Gojny. Piłka minimalnie ominęła lewy słupek bramki gości.

Indywidualna akcja Pawłowskiego zakończyła się jego technicznym uderzeniem w lewy róg bramki Resovii.

45+2. Mocne uderzenie z odległości prawie 30 metrów Bartłomieja Wasiluka broni Gliwa.

45+3. Sędzia kończy I połowę meczu na Ludowym. Remisujemy z Resovią 1:1, po trafieniu Szymona Pawłowskiego.

46′ Mamy początek drugiej połowy. W Zagłębiu bez zmian, w Resovii Kwiecień zastąpił Kałahura.

55′ Michał Gliwa wygarnął piłkę Rubenowi Hoogenhoutowi, który znalazł się w doskonałej sytuacji. Dzięki przytomności Gliwy nie straciliśmy bramki.

61′ Pierwsza zmiana w Zagłębiu, Maksyma Niemca zluzował Mateusz Ziółkowski. To kolejny debiutant, wypożyczony na sezon z Górnika Zabrze. Minute później Michał Masłowski zastąpił Patryka Bryłę.

72′ Rajd Marka Mroza zakończył się lekkim strzałem, który pewnie złapał Gliwa.

Piękny kontratak rezerwowej dwójki, czyli Banaszewskiego i Fabry’ego. Po zagraniu „Banana” Słowak technicznym uderzeniem trafił do siatki.

87′ Kolejna super akcja super rezerwowego duetu: Fabry – Banaszewski. Tym razem podawał Fabry, a strzelał Banaszewski. Pindroch nie dał się jednak zaskoczyć.

90+1. Groźny strzał Kamila Antonika. Piłka po rykoszecie wylądowała poza boiskiem i goście zyskali jedynie rzut rożny.

90+3. Karol Chuchro z bliska nie trafił praktycznie do pustej bramki.

90+3. Arbiter zakończył mecz, który wygraliśmy 2:1 (1:1). Gole zdobyli: Szymon Pawłowski i Marek Fabry. Super akcja super rezerwowych zadecydowała o 3 punktach dla sosnowiczan. Brawo Zagłębie!