2024-04-01 15:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Zagłębie Sosnowiec – Sandecja Nowy Sącz 1:1 (0:1). Remis na pożegnanie sezonu

Zagłębie Sosnowiec – Sandecja Nowy Sącz 1:1 (0:1). Remis na pożegnanie sezonu

3 czerwca 2023

Na pożegnanie sezonu piłkarze Zagłębia zremisowali 1:1 (0:1) z Sandecją Nowy Sącz. Jedynego gola dla sosnowiczan zdobył w 89 minucie Tymoteusz Klupś. Ostatecznie nasz zespół zakończył rozgrywki na 11. miejscu.

Zagłębie Sosnowiec – Sandecja Nowy Sącz  1:1 (0:1)

0:1 Maciej Mas, 32 minuta

1:1 Tymoteusz Klupś, 89 minuta

Zagłębie: Kos – Borowski, Dalić (46′ Klupś), Bykow, Ryndak (71′ Śliwiński) – Wrzesiński, Rozwandowicz (K), Bonecki, Guezen (71′ Kulawiak), Troć (46′ Szumilas) – Fabry.
Trener: Marcin Malinowski
Sandecja: Tokarz – Pawłowski, Potoma, Szufryn (K), Słaby – Walski, Palacz, Kasprzak, Chmiel (81′ Toporkiewicz) – Wróbel (81′ Boczek), Mas,
Trener: Tomasz Kafarski

Sędziuje: Piotr Szypuła z Bielska-Białej.
Żółte kartki: Dalić, Szumilas – Pawłowski, Potoma, Kasprzak
Widzów: 7432

PROSIMY ODŚWIEŻAĆ STRONĘ!

RELACJA LIVE

1’  Wystartowaliśmy! W porównaniu do zwycięskiego meczu z Wisłą Kraków w składzie mamy tylko jedną zmianę – w miejsce kontuzjowanego Meika Karwota gra Holender Dean Guezen.

5′ Akcja Marka Fabry’ego, który próbował uciec obrońcom, ale w ostatniej chwili uprzedził do bramkarz, który złapał piłkę.

8′ Pierwsza żółta kartka w tym meczu – ujrzał ją Vedran Dalić za faul na szarżującym Macieju Masie.

14′ Stuprocentowa okazja Zagłębia do zdobycia gola. Po rajdzie po prawej stronie Guezena i jego centrze, Fabry minął się z piłką. Ale całą akcję zamykał Troć, jednak jego uderzenie niemal do pustej bramki trafiło w boczną siatkę. Niektórzy kibice krzyknęli „jest”, ale to było tylko złudzenie…

17′ Główka Fabry’ego po centrze Sebastiana Boneckiego – niestety – niecelna.

19:06′ Chóralne okrzyki kibiców „Zagłębie, Zagłębie” zostały zainscenizowane do nagrywanego teledysku zespołu „Horrorshow”. Brawo kibice!

24′ Po rzucie wolnym wykonanym przez Deana Guzena w znakomitej sytuacji znalazł się Maks Rozwandowicz. Główka naszego kapitana poszybowała ponad poprzeczką.

Niegroźna z pozoru centra Macieja Masa z lewej strony dała nieoczekiwanie prowadzenie Sandecji. Piłka wpadła za kołnierz Mateuszowi Kosowi.

40′ Maciej Mas chciał powtórzyć swój wyczyn. Tym razem po krótkim rajdzie uderzył z 16 metrów technicznie, ale piłka ominęła nieznacznie słupek naszej bramki.

41′ Strzał z nieprzygotowanej pozycji Bykowa. Uderzenie lewą nogą Ukraińca poleciało daleko od słupka bramki Sandecji.

44′ Strzał Filipa Borowskiego poszybował ponad bramką.

45′ Arbiter zakończył I połowę meczu nie doliczając ani minuty. Z naszej strony było kilak akcji ciekawych i dynamicznych, ale ogólnie brakowało konkretów. 1:0 dla Sandecji po golu Macieja Masa.

46′ Rozpoczęła się druga połowa. W naszej drużynie dwie zmiany: Za Vedrana Dalicia Tymoteusz Klupś, z kolei za Adriana Trocia Wojtek Szumilas.

57′ Mogło być 2:0 dla Sandecji. Z prawej strony ostro uderzył Bartłomiej Kasprzak, a piłka otarła się o nasz słupek i wyszła za bramkę…

68 Po rozegraniu piłki z rzutu wolnego mocno uderzył Wojtek Szumilas. Bramkarz Sandecji nie złapał piłki i mamy rzut rożny. Ale bez konkretów.

70′ Mieliśmy prawdziwy ostrzał bramki gości. Najgroźniej uderzał Szumilas, ale Tokarz sparował piłkę.

71′ Kolejne dwie zmiany w Zagłębiu. Antek Kulawiak za Deana Guezena, a debiutant Maximilian Śliwiński za Dawida Ryndaka.

78′ Strzał Wojciecha Szumilasa zablokowany na linii pola karnego przez Michała Walskiego.

85′ Akcja dwóch poznaniaków – po centrze Filipa Borowskiego dynamicznie, aczkolwiek niecelnie główkował z bliska Tymek Klupś.

86′ Kolejna bardzo dobra okazja Zagłębia. Tym razem w sytuacji sam na sam był szybki Konrad Wrzesiński. Po jego próbie lobowania bramkarza piłka poleciała ponad poprzeczką.

1:1 Tymoteusz Klupś, 88 minuta

90′ Mecz został przedłużony o co najmniej 4 minuty

90+3. Czerwona kartka została pokazana naszemu trenerowi Marcinowi Malinowskiemu!

90+5. Koniec meczu z Sandecją. Ostatecznie remisujemy z „Sączersami” 1:1 po trafieniu w samej kocówce Tymoteusza Klupsia.

PRZEDMECZOWE CIEKAWOSTKI

* Jeśli chodzi o ciekawostki statystyczno-historyczne, to dwa gole w meczach Sandecji z Zagłębiem zdobył Arkadiusz Aleksander, były piłkarz i prezes nowosądeckiego klubu, obecnie prezes Zagłębia Sosnowiec.

* Po raz ostatni graliśmy z Sandecją w Sosnowcu 9 maja 2022 roku. Na Stadionie Ludowym padł remis 3:3, a gole dla sosnowiczan zdobyli: Nikolas Korzeniecki, Szymon Sobczak i Szymon Pawłowski. Wcześniej, w sezonie 2021/22 oba mecze Zagłębia z Sandecją rozegrane zostały w Sosnowcu. W pierwszym, w którym rolę protokolarnego gospodarza pełnił klub z Nowego Sącza także mieliśmy remis. Było wówczas 1:1 (gole: Michal Piter-Bućko – Wojciech Szumilas).

* Ostatnia potyczka ligowa tych drużyn miała miejsce jesienią ubiegłego roku w… Niepołomicach, gdzie w roli gospodarza występowała Sandecja. Nasi rywale strzelili nam aż 4 gole, tracąc tylko jednego. Zaczęło się od trafienia Marka Fabry’ego, a potem trafiali już tylko protokolarni gospodarze.