Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Zenon Wieczorek kończy 70 lat. Wszystkiego najlepszego!

Zenon Wieczorek kończy 70 lat. Wszystkiego najlepszego!

4 kwietnia 2022

Dziś 70. urodziny obchodzi Zenon Wieczorek. Przed sobotnim meczem z GKS Jastrzębie Pan Zenon został uhonorowany pamiątkową paterą przez władze Klubu, jak również Stowarzyszenia Oldbojów i Sympatyków Zagłębia. Syn wybitnego trenera Zagłębia Teodora Wieczorka zagrał łącznie w barwach Zagłębia 46 spotkań.

 

Na zdjęciu: Łukasz Girek, Prezes Zagłębia wręcza pamiątkową paterę jubilatowi.

Zenon Wieczorek – ur. 4 kwietnia 1952 w Chorzowie. Wychowanek szkółki Stadionu Śląskiego – pierwszy trener Edward Koźlik, następnie chorzowskie Wyzwolenie, skąd jesienią 1972 przybył do Zagłębia. Pozycja na boisku – obrońca lub pomocnik. Syn Teodora – wybitnego trenera Zagłębia. Debiut w I lidze – 1 kwietnia 1973 z Pogonią w Szczecinie (0:2).

W latach 1973 – 1976 w I lidze 38 m. Ponadto 2 m w PP i 6 m w Intertoto. Łącznie zagrał w 46 oficjalnych meczach (bez gola). Po odejściu z klubu grał jeszcze w GKS Katowice, Górnik 09 Mysłowice i Zagłębiu (wtedy Hutnik) Dąbrowa Górnicza.

 

Powrócił do Zagłębia jako szkoleniowiec młodzieży oraz kierownik I drużyny. Później współpracował z sosnowieckim Klubem w roli kierownika ds. bezpieczeństwa. Aktualnie przebywa na emeryturze.

Panie Zenonie – wszystkiego najlepszego, a przede wszystkim – zgodnie z zagłębiowską tradycją – 116 lat!

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin