HokejPiłka nożna

Aktualności

Poniżej prezentujemy oświadczenie Zagłębia Sosnowiec w sprawie uprawnienia do rozgrywek 1 Ligi sezonu 2019/20 w miesiącu lipcu zawodnika Kacpra Łopaty.

CZYTAJ WIĘCEJ

W piątek o godz. 20:10 czeka nas mecz z Wartą Poznań. Po raz kolejny pierwszeństwo w nabyciu darmowych wejściówek będą mieli posiadacze ważnych karnetów. Będzie możliwa również sprzedaż dla pozostałych osób.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dziś 80. urodziny obchodzi Ginter Piecyk, legendarny lewoskrzydłowy Zagłębia Sosnowiec. Ten znakomity piłkarz jest czwartym strzelcem w historii klubu. Panie Ginterze - przede wszystkim dużo zdrowia życzymy!

CZYTAJ WIĘCEJ

Zapraszamy do oglądania skrótu video meczu Zagłębia z Chrobrym Głogów. Przypominamy, że to spotkanie 2:0 wygrali głogowianie, dla których gole zdobywali Maksymilian Banaszewski i Miłosz Kozak.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagłębie Sosnowiec przegrało z Chrobrym 0:2 (0:1), dla którego bramki zdobyli: Maksymilian Banaszewski i Miłosz Kozak. Sosnowiczanie od 40 minuty w 10-tkę, po czerwonej kartce dla Piotra Polczaka

CZYTAJ WIĘCEJ

W najbliższy piątek o godz. 20:10 czeka nas mecz z Chrobrym Głogów. Po raz kolejny pierwszeństwo w nabyciu darmowych wejściówek będą mieli posiadacze ważnych karnetów.

CZYTAJ WIĘCEJ

W piątek o godz. 20:10 kolejnym rywalem Zagłębia na Stadionie Ludowym będzie Chrobry Głogów.

CZYTAJ WIĘCEJ

20 lat temu w Sosnowcu świętowano awans do II ligi (obecnie I liga). To było niezwykłe wydarzenie, dzięki staraniom prezesa Leszka Baczyńskiego i trenera Krzysztofa Tochela, nowe Zagłębie w ciągu 6 lat awansowało na zaplecze ekstraklasy.

CZYTAJ WIĘCEJ

Odurzając wspomnienia cofamy się do 30 czerwca 1962 roku, kiedy to sosnowiczanie zdobyli 3. miejsce w skróconym sezonie I-ligowym. Już pod szyldem górniczym wywalczyli nie tylko brąz w lidze, ale także Puchar Polski.

CZYTAJ WIĘCEJ

W minionym tygodniu przedstawiciele Akademii Zagłębia Sosnowiec odwiedzili Akademię Sportu Wojkowice. Koordynator Michał Farkaš, piłkarz pierwszego zespołu Zagłębia Sosnowiec Dawid Ryndak oraz trener Adrian Barański uczestniczyli w zajęciach grup młodzieżowych naszego klubu partnerskiego.

CZYTAJ WIĘCEJ