Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Kroniki Hokejowego Zagłębia: Rocznica zdobycia Wicemistrzostwa Polski.

Kroniki Hokejowego Zagłębia: Rocznica zdobycia Wicemistrzostwa Polski.

18 marca 2021

W cyklu „Kroniki Hokejowego Zagłębia” prezentujemy materiały pochodzące z archiwum Krzysztofa Wojtanowskiego, człowieka, który od wielu lat gromadzi wszystko co związane z historią hokejowego Zagłębia Sosnowiec oraz autora i pomysłodawcę Wystawy „Historia Hokeja w Sosnowcu”.

18 marzec to także ważna data w dziejach Sosnowieckiego hokeja. Właśnie w tym dniu 42 lata temu w 1979 roku Zagłębie zostaje drugi raz z rzędu wicemistrzem Polski w hokeju na lodzie. Trenerem srebrnych medalistów był Mieczysław Chmura. Sosnowiczanom do złota zabrakło tylko 2 punktów. W 40 spotkaniach zdobyli 56 punktów w stosunku bramkowym 199-125 (26 zwycięst, 4 remisy, 10 porażek). Najlepszymi strzelcami sezonu zostali Wiesław Jobczyk i Andrzej Zabawa po 33 gole. Korzystając z mojego prywatnego archiwum zdjęć i pamiątek oraz prowadzone statystyki chciałbym przypomnieć wszystkim kibicom hokeja o tej rocznicy związanej z Historią Sosnowieckiego Hokeja. Na zdjęciu pamiątkowy proporczyk z roku 1979 z archiwum W. Jobczyka oraz pamiątkowy program również z tego sezonu ze zbiorów Krzysztofa Wojtanowskiego.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin