Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / 90 lat minęło- zapraszamy na historyczny spacer

90 lat minęło- zapraszamy na historyczny spacer

6 maja 2024

Oddział PTTK im. A. Janowskiego w Sosnowcu zaprasza na „WĘDRÓWKI SOSNOWIECKIE NA SPORTOWO” w ramach realizacji w 2024 r. zadania publicznego Miasta Sosnowiec w dziedzinie turystyki i krajoznawstwa.

Start: 26 maja, godz. 10:00, stadion Czarnych Sosnowiec przy ul. Mireckiego
Prowadzenie: Krzysztof Wojtanowski i Mateusz Jaruszewski
90 lat minęło w listopadzie od założenia hokejowej sekcji Unii Sosnowiec, czyli dzisiejszego Zagłębia.
Zapraszamy na sentymentalną podróż po historii hokeja w Sosnowcu. Odwiedzimy trzy lodowiska, na których klub rozgrywał swoje mecze, a także oddamy hołd nieżyjącym hokeistom na cmentarzu przy ulicy Smutnej.

Przez 90 lat klub notował wiele wzlotów i upadków, ale zdobywając pięć tytułów Mistrza Polski w latach 80-tych na zawsze zapisał się w historii polskiego hokeja. To w Sosnowcu grały prawdziwe legendy tej dyscypliny: uczestnicy Mistrzostw Świata i Igrzysk Olimpijskich. Teraz moda na hokej w Sosnowcu znów wraca i wszyscy wierzą, że zbliżają się lepsze czasy dla Zagłębia. W trakcie spaceru będziemy mogli spotkać wyjątkowych gości, o których więcej już niebawem. Uczestnicy WĘDRÓWEK SOSNOWIECKICH NA SPORTOWO ubezpieczają się we własnym zakresie, członkowie PTTK są ubezpieczeni w ramach składki członkowskiej. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania lub skrócenia trasy wycieczki.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin