Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Absencje meczowe i powroty

Absencje meczowe i powroty

27 stycznia 2022

W ostatnich pojedynkach ligowych w szeregach Zagłębia Sosnowiec zabrakło kilku zawodników z podstawowego składu. Drużynę musieli uzupełnić hokeiści MHL.

Między słupkami zabrakło Andrieja Fiłonienki. Bramkarz Zagłębia Sosnowiec zmaga się z silnym zapaleniem zatok. Z dnia na dzień stan zdrowia Rosjanina polepsza się, nasz bramkarz pojawia się już w klubie i powoli ma wrócić do treningów.

Przez minimum dwa tygodnie w składzie Zagłębia zabraknie Lukasa Lundvalda. Duńczyk z powodów rodzinnych musiał powrócić do kraju. Napastnik powinien pojawić się ponownie w Sosnowcu pod koniec sezonu zasadniczego.

Grzegorz Klich nie będzie mógł jeszcze skorzystać z usług Mariusza Piotrowskiego, który powoli wraca do zdrowia po kontuzji stopy. Z kolei Damian Piotrowicz w piątek będzie miał ściągnięte szwy z brody i do dyspozycji trenera będzie od najbliższego poniedziałku.

W piątek na lodzie zobaczymy natomiast Oskara Krawczyka, który nie mógł zagrać we wtorek z GKS Katowice zgodnie z zasadami wypożyczenia zawodnika z klubu ze Śląska (obowiązującymi w sezonie zasadniczym).

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin