Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Ach te początki

Ach te początki

8 stycznia 2023

Zagłębie Sosnowiec z punktem. Sosnowiczanie przegrali po dogrywce na własnym lodzie z GKS Katowice 2:3. Rywale dwukrotnie wychodzili na prowadzenie w dzisiejszym spotkaniu zdobywając bramkę na początku tercji.

W dzisiejszym meczu nie minęły bowiem trzy minuty, a goście już wznieśli ręce do góry po zdobytej bramce. Wynik otworzył Grzegorz Pasiut, po którego strzale krążek odbił się od poprzeczki i wpadł do siatki. Zagłębie w przeciągu premierowej odsłony starało się kontrować rywala jednak nie potrafiło znaleźć sposobu na pokonanie Johna Murray’a. Najdogodniejszą szansę miał Oskar Krawczyk jednak krążek po jego strzale nie znalazł drogi do bramki. Swoich szans próbowali również Dominik Nahunko i Damian Piotrowicz jednak obie próby padły łupem bramkarza GKS. Pierwszej tercji nie dokończył Michał Bernacki, który po uderzeniu doznał rozcięcia między brwiami i po szyciu został odwieziony do szpitala na dalsze badania.

Druga tercja to ponownie szybki gol dla przyjezdnych, a sposób na Patrika Spěšnego znalazł Hampus Olsson, który przebił się przez wszystkich i strzałem z bulika podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Sosnowiczanie chwilę później stanęli przed szansą gry w podwójnej przewagi, co bardzo szybko wykorzystał eks-katowiczanin Christian Blomqvist, który po pięknym przejeździe wzdłuż bramki wpakował krążek przy słupku.

W ostatniej tercji podopieczni Grzegorza Klicha musieli postawić wszystko na jedną kartę, czego efektem była śmielsza gra w ataku. Przyniosło to zamierzony efekt bowiem na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry do wyrównania doprowadził Aleksandr Pawlenko. Kolejne minuty nie przyniosły rozstrzygnięcia więc zwycięzcę wyłonić musiała pięciominutowa dogrywka. W niej skuteczniejsi byli przyjezdni, a dokładnie Brandon Magee, który zmieścił krążek przy słupku po strzale w długi róg.

Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice 2:3 (0:1, 1:1, 1:0, d. 0:1)

0:1 Grzegorz Pasiut – Maciej Kruczek, Mateusz Rompkowski (02:40)
0:2 Hampus Olsson – Shigeki Hitosato, Teemu Pulkkinen (22:58)
1:2 Christian Blomqvist – Sebastian Modén, Jarosław Rzeszutko (24:40, 5/3)
2:2 Aleksandr Pawlenko – Jarosław Rzeszutko, Witalij Andrejkiw (55:14)
2:3 Brandon Magee – Matias Lehtonen (61:44)

Sędziowali: Marcin Polak (główny), Mateusz Krzywda (główny), Michał Gerne (liniowy), Wiktor Zień (liniowy)
Minuty karne: 4-6
Strzały: 34-34
Widzów: 800

Zagłębie: P. Spěšný – M. Naróg, W. Andrejkiw, J. Witecki, T. Kozłowski, A. Pawlenko – A. Khoperia, M. Kotlorz, S. Modén, J. Rzeszutko, C. Blomqvist – O. Krawczyk, J. Michałowski, P. Kogut, D. Nahunko, D. Piotrowicz – A. Gniewek, K. Opiłka, K. Sikora, N. Bucenko, M. Bernacki.

GKS Katowice: J. Murray – M. Rompkowski, M. Kolusz, B. Fraszko, G. Pasiut, B. Magee – K. Maciaś, J. Wanacki, P. Krężołek, M. Lehtonen, M. Bepierszcz – M. Kruczek, P. Wajda, H. Olsson, T. Pulkkinen, S. Hitosato – D. Lebek, I. Smal, P. Ciepielewski.