Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Aleksandr Wasiljew: Zadecydowały ambicje

Aleksandr Wasiljew: Zadecydowały ambicje

23 maja 2021

Prezentujemy rozmowę z doświadczonym napastnikiem z Rosji.

Jak podsumujesz spędzony czas ubiegłego sezonu po dołączeniu do Zagłębia?

Aleksandr Wasiljew: W zeszłym sezonie dołączyłem do zespołu dopiero w grudniu. Niestety przegrywając w moim debiutanckim meczu praktycznie straciliśmy swoje szanse na play-off. Mimo tego ani trener ani chłopaki nie poddali się i każdego dnia kontynuowaliśmy pracę. Stawaliśmy się lepsi jako drużyna i pod koniec sezonu zasadniczego stworzyliśmy zespół, z którym każdy musiał się liczyć! Jeśli chodzi o moje statystyki to przyznam, że był to wspaniały czas. Miałem silnych partnerów, z którymi byliśmy zgrani i pomagaliśmy drużynie w zdobywaniu goli prawie w każdym meczu. To naprawdę wspaniałe!

Co skłoniło cię do przedłużenia kontraktu z Zagłębiem Sosnowiec?

Zdecydowałem się zostać po rozmowie ze sztabem. Usłyszałem o ich ambicjach i chęci stworzenia silnego zespołu, który będzie walczył o najwyższe miejsca. Ważnym argumentem jest również to, że w Zagłębiu stworzono dla mnie jak i pozostałych doskonałe warunki, a działacze pomagają rozwiązać każdy problem. Najważniejsze było jednak to że jest tu wspaniały zespół. Chłopaki w zespole dobrze mnie przyjęli. Mam dobre relacje z kierownictwem i trenerami więc jestem szczęśliwą osobą. Dlaczego? Ponieważ chcę przyjść do tej pracy i cieszyć się hokejem!

Podpisanie dwuletniej umowy to nowość dla ciebie? Czy już wcześniej miałeś takie kontrakty?

Nie, to nie jest mój pierwszy kontrakt na dwa lata. Już wcześniej w przeszłości podpisywałem takie umowy i cieszę się z tego, że udało mi się podpisać taką również w Sosnowcu.

Skład który będzie grał w tym sezonie na pewno będzie się różnił od poprzedniego do którego dołączyłeś. Jak oceniasz ruchy transferowe
?

– Podobnie jak wielu z nas śledzę kolejne podpisy hokeistów, którzy dołączają do drużyny. Przyznam jednak szczerze, że osobiście nie znam nowych chłopaków. Myślę jednak, że łatwo znajdziemy wspólny język. Każdy kolejny nowy zawodnik będzie wzmocnieniem naszej drużyny.

Z kim chciałbyś grać w jednym ataku w przyszłym sezonie?


– To trochę prowokujące pytanie. To trener zadecyduje o zestawieniu składu, a ja będę zadowolony z każdego partnera w ataku z naszego składu.


Zapewne oglądasz Mistrzostwa Świata elity. Jak oceniasz szanse Rosji w tym turnieju?

– Myślę, że mamy dobrą drużynę, zwłaszcza obrońców. Prawie wszyscy najlepsi rosyjscy defensorzy z NHL przybyli na turniej! Ciekawie będzie obejrzeć mecze turnieju i to jak Rosja zostanie mistrzem.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin