Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / „ArcelorMittal Park” powitał pierwszych gości

„ArcelorMittal Park” powitał pierwszych gości

7 listopada 2022

Podczas minionego weekendu szczęśliwcy, którzy zgłosili się w specjalnym konkursie z okazji piątych urodzin spółki mogli podziwiać trzy obiekty „Zagłębiowskiego Parku Sportowego”, który od minionego tygodnia nosi nazwę „ArcelorMittal Park ”.

Z wiadomych względów nas najbardziej zainteresowało nowe lodowisko, na którym w przyszłości swoje mecze ligowe będą rozgrywać hokeiści Zagłębia. Na nowym lodowisku widać już zamontowane krzesełka oraz bandy. Nad kawiarenką VIP jest specjalne miejsce dla telewizji, są przewidziane cztery miejsca na punkty gastronomii i specjalne miejsca widokowe dla osób niepełnosprawnych. Na stadionie będzie przygotowana strefa dla kibiców przyjezdnych. Nowe lodowisko to między innymi osiem szatni dla młodzieży z UKS oraz duże szatnie dla pierwszej drużyny i dla gości.  Wisienką na torcie będzie nowoczesny zegar zawieszony nad taflą wzorem zagranicznych lig.

Wszystko wskazuje na to, że jako pierwszy do użytku zostanie oddany stadion piłkarski i może to już nastąpić na początku lutego. Pozostałe obiekty zostaną oddane najpóźniej do czerwca 2023 roku. Oznacza to, że cały obecny sezon nasz zespół rozegra na wysłużonym już „Stadionie Zimowym” przy ul. Zamkowej 4.

Hala sportowa, stadion piłkarski i lodowisko nie zostaną oddane w tym samym terminie.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin