Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Awans GKS, koniec sezonu dla Zagłębia

Awans GKS, koniec sezonu dla Zagłębia

12 marca 2024

Zagłębie Sosnowiec przegrało na własnym lodzie z GKS Katowice 2:6. Tym samym to śląska drużyna zapewniła sobie awans do dalszej fazy play-off

Dzisiejsze spotkanie miało zdecydowanie inny przebieg niż te, które tydzień temu oglądaliśmy w Sosnowcu. Jako pierwsi groźnie zaatakowali przyjezdni jednak strzał Bartosza Fraszko skutecznie powstrzymał Patrik Spěšný . W odpowiedzi nasza drużyna przeprowadziła kontrę, po której padła pierwsza bramka. W piątej minucie wynik meczu otworzył Riley Lindgren, który znalazł się przed bramką i pewnym strzałem pokonał Johna Murray’a. Dwie minuty później wynik mógł podwyższyć Marek Charvat jednak jego strzał z najazdu do boku zbił bramkarz GKS. Po stracie bramki groźniej zaczęli atakować goście. Aktywny był ponownie Fraszko, który uderzył pod pachę Spěšnýego lecz ten zdołał przycisnąć gumę do ciała. W 11 minucie meczu przyjezdni znaleźli sposób na pokonanie naszego bramkarza, gdy liczebną przewagę na gola zamienił Sam Marklund. Chwilę później „GieKSa” wyszła na prowadzenie za sprawą Joona Monto, który znalazł się w sytuacji sam na sam i był bezbłędny. Zagłębie mogło wyrównać w 15 minucie meczu, lecz krążek zbity przed bramką Murray przeleciał obok słupka. Szczęścia nie miał również w 19 minucie Dominik Nahunko, po którego uderzeniu krążek odbił się od słupka. Zagłębie doprowadziło jednak do remisu jeszcze pod koniec pierwszej tercji. Po strzale Lindgrena krążek przeleciał przez przez łapaczkę Murray’a i wtoczył się przy słupku za linię bramkową.

Druga tercja jeszcze na dobre nie rozpoczęła się, a przyjezdni już wyszli na prowadzenie. W 26 sekundzie po wznowieniu Noah Delmas otrzymał podanie zza bramki i pewnym strzałem przy słupku pokonał bramkarza Zagłębia. Strata gola spowodowała, że Zagłębie częściej atakowało bramkę Murray’a jednak próby Romana Szturca i Damiana Tyczyńskiego nie wpłynęły na zmianę rezultatu. W 28 minucie powinno być 3:3 lecz uderzenie Valterii Niemi i dobitkę Charvata wybronił bramkarz gości. Dwie minuty później solową akcję przeprowadził Vlastimil Dostalek, lecz ostatecznie krążek po strzale Czecha minął poprzeczkę. W końcówce Zagłębie przez 48 sekund zagrało w podwójnej przewadze lecz nie zdołało doprowadzić do remisu.

Ostatnią odsłonę lepiej zaczęli podopieczni Jacka Płachty, którzy mieli więcej swobody na lodzie. Dwukrotnie w sytuacji sam na sam znalazł się Fraszko. Jego pierwszą próbę zdołał wybronić Spěšný zaś po drugiej próbie krążek przeleciał nad bramką. W piątej minucie ostatniej odsłony padła czwarta bramka dla GKS. Przed bramką Zagłębia znalazł Monto, który był bezbłędny i wpakował krążek w okienko. Pięć minut później kolejne trafienie dołożył Hampus Ollson i już tylko nieliczni kibice Zagłębia wierzyli jeszcze w korzystny wynik tego meczu. Ostatecznie goście wygrali 2:6 gdyż w końcówce krążek przy słupku wpakował do bramki jeszcze Grzegorz Pasiut.

Tym samym GKS zwyciężył po raz czwarty i awansował do dalszej rundy. Sosnowiczanie, którzy zmagali się z kontuzjami postawili się jednak rywalowi z Katowic i pokazali, że włożone w grę serce daje efekty. Dla Zagłębia Sosnowiec jest to koniec sezonu 2023/2024.

Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice 2:6 (2:2, 0:1, 0:3)

1:0 – Riley Lindgren – Vlastimil Dostálek, Oskar Krawczyk (04:39),
1:1 – Sam Marklund – Grzegorz Pasiut, Noah Delmas (09:26, 5/4),
1:2 – Joona Monto – Miro Lehtimäki, Noah Delmas (10:50),
2:2 – Riley Lindgren – Vlastimil Dostálek (19:15),
2:3 – Noah Delmas – Bartosz Fraszko (20:26),
2:4 – Joona Monto – Jakub Wanacki (44:01),
2:5 – Hampus Olsson – Sam Marklund, Ryan Cook (49:42),
2:6 – Grzegorz Pasiut (58:03).
Sędziowali: Paweł Kosidło , Paweł Breske (główni), Andrzej Nenko, Michał Żak (liniowi)

Minuty karne: 6-10

Strzały: 36-48

Widzów: 2545

Stan rywalizacji: 4:2 dla GKS-u Katowice (awans do półfinału)

Zagłębie: Spěšný – Charvát, Šaur; Szturc, Tyczyński, Krężołek – Andrejkiw, Kozłowski; Salo, Valtola, Karasiński – Naróg, Krawczyk; Dostálek, Nahunko, Lindgren – Menc; Bernacki, Bucenko, Sikora.

GKS: Murray – Delmas, Varttinen; Marklund, Pasiut, Fraszko – Maciaś, Lebek; Iisakka, Monto, Olsson – Wanacki, Cook; Lehtimäki, Bepierszcz, Hitosato – Chodor, Sokay, Smal, Michalski oraz Kowalczuk.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin