Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Bezsilni w Sanoku

Bezsilni w Sanoku

27 września 2021

Wysoką porażkę zanotowali hokeiści Zagłębia Sosnowiec. Dość niespodziewanie sosnowiczanie w Sanoku przegrali do zera.

Pierwsze minuty nie zapowiadały aż tak wysokiej porażki bowiem sosnowiczanie częściej zagrażali bramce rywala. Niestety dla naszych zawodników krążek po strzale Jarosława Rzeszutko i Tomasza Kozłowskiego odbił się jedynie od stelażu bramki Patrika Spěšnego. Pierwszy gol w niedzielnym pojedynku padł w 11 minucie, a rzut karny pewnie wykonał Sami Tamminen. Sześć minut później gospodarze prowadzili już dwoma bramkami gdyż krążek z bliska po kilku próbach skierował Jakub Bukowski. Zagłębie jeszcze w pierwszej odsłonie mogło zdobyć kontaktowego gola jednak Aleksandr Wasiljew będąc sam na sam z bramkarzem sanoczan trafił wprost w jego łapaczkę.

Druga tercja zakończyła się bezbramkowym remisem. W niej sosnowiczanie kilkukrotnie starali się „gonić” wynik jednak ich strzały były zbyt czytelne dla bramkarza gospodarzy.

W 47 minucie ponownie kunsztem bramkarskim popisał się Spěšný powstrzymując Jewgenij Nikiforowa. Sosnowiczanie zmuszeni byli się „odkryć” by zmniejszyć dystans do rywala. Fakt ten bezlitośnie wykorzystali miejscowi, którzy punktowali naszą drużynę niczym bokser w ringu i ostatecznie wygrali różnicą sześciu goli.

W szeregach Zagłębia w niedzielnym pojedynku zadebiutował Duńczyk Lukas Lundvald, to jednak nie pomogło naszej drużynie w nawiązaniu równorzędnej walki. Warto wspomnieć, że jest do pierwszy zawodnik tego kraju grający na polskich taflach.

Ciarko STS Sanok – Zagłębie Sosnowiec 6:0 (2:0, 0:0, 4:0)
1:0 Sami Tamminen (10:58, rzut karny)
2:0 Jakub Bukowski – Eemeli Piippo, Aleksi Hämäläinen (16:21)
3:0 Marek Strzyżowski – Jakub Bukowski, Eemeli Piippo (50:24)
4:0 Jakub Bukowski – Toni Henttonen, Aleksi Hämäläinen (51:49)
5:0 Aleksi Hämäläinen – Jakub Bukowski – Kamil Olearczyk (54:41)

6:0 Toni Henttonen – Sami Tamminen, Julius Marva (59:23)

Sędziowali: Robert Długi, Mateusz Niżnik (główni) – Artur Hyliński, Jacek Szutta (liniowi)
Minuty karne: 10-6
Strzały: 25-30
Widzów: ok. 1800

Sanok: Spěšný – Olearczyk, Jekunen; Henttonen, Hämäläinen, Bukowski – Marva, Pavúk; Sawicki, Tamminen, Filipek – Biłas, Piippo; Witan, Mocarski, Strzyżowski – Florczak, Rąpała; Biały, Wilusz, Łyko.

Zagłębie: Czernik – Naróg, Syrojeżkin; Nikiforow, Wasiljew, Bernacki – Bychawski, Jaśkiewicz; Przygodzki, Rzeszutko, Piotrowicz – Khoperia, Mickiewicz; Blanik, Kozłowski, Nahunko – Lundvald, Luszniak; Rybczik, Sikora, Dubinin.

FOTORELACJA

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin