Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Bezsilni

Bezsilni

18 stycznia 2022

Od porażki piątą rundę rozgrywek PHL rozpoczęli hokeiści Zagłębie Sosnowiec. Nasz zespół przegrał w Tychach aż 1:8.

Dzisiejszy mecz był jednostronnym widowiskiem. Tyszanie swój festiwal strzelecki rozpoczęli już w 54 sekundzie, a błąd krycia naszej defensywy wykorzystał Jean Dupuy. Zawodnik znalazł się sam przed bramką Aleksandra Fiłonienki i pewnie wpakował krążek pod poprzeczkę. W ósmej minucie miejscowi prowadzili już dwoma bramkami gdyż z bliska strzał kolegi z drużyny dobił Radosław Galant. Kulminacją słabej postawy Zagłębia była kolejna bramka, którą sosnowiczanie stracili grając w liczebnej przewadze. Po szybkiej dwójkowej akcji kontrę GKS wykończył Szymon Marzec. W 13 minucie meczu dystans do rywala mógł zmniejszyć Jakub Blanik jednak nie zdołał wykorzystać rzutu karnego.

W drugiej tercji padły dwie bramki i obie należały do gospodarzy. Na listę strzelców wpisali się Alexander Szczechura i Christian Mroczkowski, który jak tyczki minął naszych zawodników. Po tym trafieniu między słupkami Zagłębia stanął Michał Czernik.

Początek trzeciej tercji przyniósł pierwszą bramkę dla Zagłębia, a na listę strzelców wpisał się Aleksandr Wasiljew. Trafienie to było jednak golem na otarcie łez bowiem chwilę później Czernika pokonał Galant. Na sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry dwójkową akcję GKS pewnym strzałem pod poprzeczkę wykończył Michael Cichy. Wynik końcowy ustalił natomiast Mateusz Gościński, który posłał krążek do siatki obok leżącego już na lodzie bramkarza Zagłębia Sosnowiec.

Mamy swoje problemy. Niech to będzie komentarzem do dzisiejszego meczu – przekazał krótko po spotkaniu szkoleniowiec Zagłębia Sosnowiec, Grzegorz Klich.

GKS Tychy – Zagłębie Sosnowiec 8:1 (3:0, 2:0, 3:1)

1:0 Jean Dupuy – Bartłomiej Pociecha (00:54)
2:0 Radosław Galant – Mateusz Gościński (07:45)
3:0 Szymon Marzec – Jean Dupuy (13:55, 4/5)
4:0 Alexander Szczechura – Bartłomiej Pociecha (24:38)
5:0 Christian Mroczkowski – Artiom Smirnow (30:53)
5:1 Aleksandr Wasiljew – Rusłan Baszyrow, Jewgienij Nikiforow (41:11, 5/4)
6:1 Radosław Galant – Mateusz Gościński (43:57)
7:1 Michael Cichy – Alexander Szczechura (54:02, 5/3)
8:1 Mateusz Gościński – Bartłomiej Pociecha, Radosław Galant (55:53)

Sędziowali: Paweł Kosidło (główny), Mariusz Smura (główny), Marcin Młynarski (liniowy), Artur Hyliński (liniowy)
Minuty karne: 8-10
Strzały: 52-28
Widzów: 450

Tychy: M. Israelsson (2) – J. Seed, O. Bizacki, A. Szczechura (2), M. Cichy, C. Mroczkowski – G. Żełdakow, A. Smirnow, D. Sierguszkin, J. Fieofanow, J. Dupuy – M. Biro, B. Pociecha, M. Gościński, R. Galant, B. Jeziorski – D. Korczemkin, J. Witecki, K. Wróbel, F. Starzyński (4), S. Marzec.

Zagłębie: A. Fiłonienko (2) (M. Czernik) – M. Naróg, M. Syrojeżkin, J. Nikiforow, A. Wasiljew, R. Baszyrow (2) – A. Khoperia, O. Jaśkiewicz, D. Piotrowicz, J. Rzeszutko, M. Bernacki – M. Siergiejew, O. Krawczyk, K. Sikora (2), T. Kozłowski (4), L. Lundvald – S. Luszniak, D. Kasprzyk, J. Blanik, D. Nahunko, A. Dubinin.