DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2024-08-08 18:00

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header-hokej.php</b> on line <b>263</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header-hokej.php</b> on line <b>265</b><br />
h

Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Cztery rozstania w Zagłębiu

Cztery rozstania w Zagłębiu

20 czerwca 2024

Czterech zawodników żegna się z EC Będzin Zagłębiem Sosnowiec. Cały kwartet to obcokrajowcy, którzy w minionym sezonie reprezentowali barwy naszego zespołu.

W przyszłym sezonie w szeregach Zagłębia nie zobaczymy na pewno Niklasa Salo i Vlastimila Dostálka. Z drużyną żegnają się także Olli Valtola i Riley Stadel.

Salo w 36 pojedynkach zdobył sześć bramek, a przy pięciu asystował. W trakcie sezonu zmagał się jednak z kontuzjami kostki przez co pauzował przez kilka kolejek. Dostálek do zespołu dołączył przed najważniejszą częścią sezonu. W dwunastu meczach zdobył dwie bramki, a przy pięciu asystował. Na ławce kar odsiedział 9 minut.

Kolejnym napastnikiem, który opuszcza Zagłębie jest Olli Valtola. 25-letni napastnik w barwach Zagłębia rozegrał 46 pojedynków i zdobył w nich 9 goli, a przy 21 asystował. Od gry na ławce kar odpoczął w sumie 30 minut. Z kolei Stadel reprezentował barwy naszego klubu w 27 meczach. Jego dorobek to jedna bramka i pięć asyst. Niestety obrońca zakończył sezon 2023/2024 po 27 meczach, gdy doznał kontuzji stopy, która wykluczyła go z pozostałych spotkań.

Dziękujemy zawodnikom za grę w barwach Zagłębia i życzymy powodzenia w dalszej karierze sportowej.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin