Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Damian Tyczyński: Przy odrobinie większego szczęścia mogliśmy walczyć nawet o 4-5 miejsce

Damian Tyczyński: Przy odrobinie większego szczęścia mogliśmy walczyć nawet o 4-5 miejsce

28 lutego 2024

Zagłębie Sosnowiec zakończyło rundę zasadniczą TAURON Hokej Ligi zwycięstwem z GKS-em Tychy 3:2 po serii rzutów karnych. Sosnowiczanie tym samym podbudowani zwycięstwem z tyszanami wchodzą w fazę play-off. Zawody oraz miniony i nadchodzący okres podsumował Damian Tyczyński.

Dwie tercje ostatniej, 45. kolejki THL nie przyniosły bramek. Strzelanie dopiero otwarło się w ostatniej części meczu. Na dziesięć minut przed końcem zawodów Zagłębie wygrywało 2:0, a bezbramkowe prowadzenie utrzymało do 16. minuty. Finalnie na niespełna dwie minuty przed końcem starcia tyszanie wyrównali. Zwycięzcy wyłonił dopiero rzuty karne.

Nie powinniśmy dopuścić do tego, żeby przeciwnicy strzelili nam dwa gole w tak krótkim odstępie czasu. Wygrywaliśmy 2:0 i powinniśmy na spokojnie dograć i wygrać to spotkanie za trzy punkty. Na pewno wygrany mecz buduje przed fazą play-off. Wiadomo, że w GKS-ie nie było kilku zawodników, ale bezsprzecznie nas to zbuduje i będzie dobrze – powiedział po meczu z GKS-em Tychy Damian Tyczyński, napastnik Zagłębia Sosnowiec.

Sosnowiczanie zakończyli koniec końców rundę zasadniczą na 8. miejscu w tabeli z dorobkiem 46 punktów, tracąc cztery do 7. Podhala Nowy Targ.

Myślę, że przy odrobinie większego szczęścia mogliśmy walczyć nawet o 4-5. miejsce. Dużo meczów przegraliśmy golem czy dwoma, a w końcówkach sami przegrywaliśmy sobie pojedynki, a te były wyrównane. Lepiej wygrać brzydko, ale za trzy punkty, aniżeli tak jak my, że graliśmy nawet ładnie, a przegrywaliśmy mecz – kontynuował 23-latek.

W startującej już lada moment fazie play-off podopieczni trenera Piotra Sarnika zmierzą się z GKS-em Katowice, który po komplecie kolejek otwiera tabelę THL, gromadząc 93 punkty. Zagłębie w bieżącym sezonie nie wygrało z rywalem zza miedzy ani razu.

Wydaje mi się, że każdy nasz mecz z GKS-em w tym sezonie był wyrównany. Zawsze czegoś brakowało. Jednak play-off rządzi się swoimi prawami i nie myślimy o tym, że przegraliśmy pięć spotkań, tylko będziemy jechać po to, żeby tam zwyciężyć. Chciałbym również pozdrowić mój najlepszy fan club! – zakończył Damian Tyczyński.