Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Dobre wejście w Nowy Rok

Dobre wejście w Nowy Rok

6 stycznia 2023

Od wyjazdowego zwycięstwa rok 2023 rozpoczęli hokeiści Zagłębia Sosnowiec. Podopieczni Grzegorza Klicha w Nowym Targu pokonali miejscowe Podhale 4:1, a o losach spotkania zadecydowała głównie druga tercja.

Nasza drużyna już w pierwszej tercji powinna była prowadzić przynajmniej dwoma bramkami jednak między słupkami dobrze spisywał się Oskar Polak. To on zdołał wybronić między innymi próbę Michała Naroga i strzał Sebastian Modéna, po którym wielu myślało, że to już gol. Zagłębiu nie pomogła również gra w podwójnej przewadze, gdyż każdy strzał padł łupem bramkarza Podhala. Po stronie gospodarzy natomiast ataków nie było zbyt wiele, a ze strzałem z niebieskiej linii Patryka Wsoła pewnie poradził sobie Patrik Spěšný.

Drugą odsłonę rozpoczęła bramka miejscowych, a René Svitana pięknym strzałem zza zasłony posłał krążek pod spojenie bramki Zagłębia. Radość w boksie miejscowych trwała jednak krótko bowiem niecałą minutę później do wyrównania doprowadził Jarosław Rzeszutko, który będąc w sytuacji sam na sam posłał gumę w długi róg. Gospodarze ponownie mogli wyjść na prowadzenie w połowie tercji, lecz Bartłomiej Neupauer uderzył w słupek. Dużo więcej precyzji w 36 minucie pokazał Aleksandr Pawlenko, który strzałem z bliska wykończył dwójkową akcję dając Zagłębiu po raz pierwszy w dzisiejszym meczu prowadzenie. W 39 minucie sosnowiczanie prowadzili już dwoma bramkami bowiem szybkim strzałem nad lodem popisał się Kamil Sikora. Po czterdziestu minutach Zagłębie mogło prowadzić wyżej jednak Modén huknął tylko w poprzeczkę.

W ostatniej tercji styl gry obu drużyn zbytnio się nie zmienił, a Zagłębie przypieczętowało swoją wygraną trafieniem Tomasza Kozłowskiego w 47 minucie meczu.

Tauron KH Podhale Nowy Targ – Zagłębie Sosnowiec 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)

1:0 René Svitana – Jegor Kudzin, Martin Przygodzki (22:20)
1:1 Jarosław Rzeszutko – Sebastian Modén, Oskar Krawczyk (23:02)
1:2 Aleksandr Pawlenko – Tomasz Kozłowski, Jakub Michałowski (36:54)
1:3 Kamil Sikora – Nikita Bucenko (38:55)
1:4 Tomasz Kozłowski – Jakub Witecki, Aleksandr Pawlenko (46:06)

Sędziowali: Patryk Pyrskała (główny), Marcin Polak (główny), Łukasz Barutowicz (liniowy), Dariusz Pobożniak (liniowy)
Minuty karne: 6-8
Strzały: 33-39
Widzów: 250

Podhale: O. Polak – D. Tomasik, R. Mrugała, K. Jarczyk, B. Neupauer (2), F. Wielkiewicz (2) – J. Kudzin, O. Ałeksandrow, M. Przygodzki, R. Svitana, A. Maunula – L. Zorko, K. Wikar, J. Worwa (2), O. Worona, A. Słowakiewicz – D. Szlembarski, P. Wsół, W. Bochnak, M. Soroka, J. Malasiński.

Zagłębie: P. Spěšný – M. Naróg (2), W. Andrejkiw, J. Witecki, T. Kozłowski (2), A. Pawlenko (2) – O. Krawczyk, J. Michałowski, S. Modén, J. Rzeszutko, C. Blomqvist – O. Krawczyk, J. Michałowski, P. Kogut, D. Nahunko, D. Piotrowicz – A. Gniewek, K. Opiłka, K. Sikora, N. Bucenko, M. Bernacki (2).

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin