Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Cracovia ponownie lepsza

Cracovia ponownie lepsza

9 grudnia 2022

Mimo dobrego początku w dzisiejszym meczu hokeiści Zagłębia nadal nie mogą dopisać sobie punktów w ligowej tabeli. W piątkowy wieczór sosnowiczanie przegrali z Comarch Cracovią 2:4. O losach spotkania przesądziła trzecia tercja.

Zagłębie już w trzeciej minucie wyszło na prowadzenie za sprawą Michała Bernackiego, który uderzył tuż przy słupku. Chwilę później sosnowiczanie prowadzili już dwoma bramkami bowiem w zamieszaniu pod bramką „Pasów” krążek za linię zdołał skierować Witalij Andrejkiw. W odpowiedzi goście przeprowadzili kontrę jednak Martin Kasperlik uderzył wprost w bramkarza Zagłębia. Większą precyzją w 17 minucie wykazał się Aleš Ježek, który mocnym strzałem pokonał Patrika Spěšnego.

Na początku drugiej tercji goście mogli doprowadzić do wyrównania jednak indywidualną kontrę Patryka Wronki zdołał powstrzymać Spěšný. Bramkarz Zagłębia skapitulował jednak dwie minuty później, a do remisu doprowadził Radosław Sawicki.

O losach dzisiejszego spotkania zadecydowała trzecia tercja, którą podopieczni Rudolfa Rohacka wygrali dwoma bramkami. Katem sosnowiczan okazał się Wronka, który zanotował dublet. Pierwszego gola napastnik Cracovii zdobył w 50 minucie spotkania gdy w liczebnej przewadze pięknie wstrzelił krążek pod poprzeczkę. Drugiego gola „Wronczes” zdobył na trzy sekundy przed końcem meczu gdy skierował krążek do pustej bramki. Zagłębie mogło doprowadzić wcześniej do wyrównania jednak Jarosław Rzeszutko po szybkiej akcji trafił w bramkarza „Pasów”. Podczas gry bez bramkarza sosnowiczanie nie oddali również strzału, który dałby im upragniony remis.

Zagłębie Sosnowiec – Comarch Cracovia 2:4 (2:1, 0:1, 0:2)

1:0 Michał Bernacki – Andrej Dubinin, Aleksandr Pawlenko (02:24)
2:0 Witalij Andrejkiw – Dominik Nahunko, Patryk Kogut (06:38)
2:1 Aleš Ježek – Patrik Husák, Patryk Wronka (16:45)
2:2 Radosław Sawicki – Patryk Wronka (26:07)
2:3 Patryk Wronka – Erik Němec, Aleš Ježek (49:11, 5/4)
2:4 Patryk Wronka – Mateusz Michalski, Robert Arrak (59:57 – do pustej bramki)

Sędziowali: Mateusz Niżnik (główny), Patryk Kasprzyk (główny), Igor Dzięciołowski (liniowy), Sławomir Szachniewicz (liniowy)
Minuty karne: 12-4
Strzały: 26-43
Widzów: 250

Zagłębie: P. Spěšný – A. Khoperia, M. Kotlorz, P. Kogut, T. Kozłowski, D. Nahunko – A. Gniewek, W. Andrejkiw, J. Witecki, J. Rzeszutko, D. Piotrowicz – O. Krawczyk, K. Opiłka, A. Pawlenko, A. Dubinin, M. Bernacki – O. Rzekanowski, K. Sikora, D. Kasprzyk.

Cracovia: R. Stojanovič – R. Graborenko, D. Krejčí, M. Kasperlík, R. Rác, R. Sawicki – A. Ježek, J. Gula, P. Wronka, R. Arrak, M. Michalski – P. Husák, D. Tynka, E. Němec, Š. Csamangó, S. Brynkus – A. Dziurdzia.