DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2024-03-02 18:00

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header-hokej.php</b> on line <b>263</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header-hokej.php</b> on line <b>265</b><br />
h

Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Doświadczony defensor dołączył do Zagłębia

Doświadczony defensor dołączył do Zagłębia

14 czerwca 2022

Linia defensywy znacząco wzmocniona. Sosnowiczanie zakontraktowali kolejnego obrońcę.

Do zespołu dołączył Michał Kotlorz, który ostatnie piętnaście sezonów rozgrał w barwach GKS Tychy. Były reprezentacyjny obrońca w minionym sezonie w barwach trójkolorowych rozegrał w sumie 49 ligowych spotkań, zdobywając w nich 2 bramki i notując 8 asyst. Na ławce kar spędził 34 minuty, a w klasyfikacji +/- wypadł na -3.

Michał Kotlorz: Chciałbym powalczyć z Zagłębiem o najwyższe cele. Pomóc drużynie w tym, aby zajęła jak najwyższe miejsce w tabeli. Zależy mi na tym, aby być ważnym ogniwem tego zespołu. Oczywiście będzie mi trochę ciężej, bo nie zmieniałem klubów co 2-3 lata tylko 15 sezonów byłem w GKS Tychy, ale jest tu kilku zawodników których znam, więc myślę, że oni też pomogą mi w aklimatyzacji. Miałem propozycje z innych klubów, ale długo rozmawiałem z trenerem Klichem i bardzo pomogło mi to w podjęciu decyzji. Będę mógł więcej grać w ofensywie. W Tychach byłem totalnie defensywnym obrońcą, co też na pewno przekładało się na punktację. Myślę, że ważnym aspektem była też odległość od domu. 

„Kotek” to doświadczony obrońca, który na polskich taflach rozegrał ponad 770 ligowych spotkań. Na pewno będzie jednym z filarów defensywy sosnowiczan w sezonie 2022/2023. Witamy w Zagłębiu! 

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin