Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Dwa światy

Dwa światy

18 lutego 2022

Czterobramkowa przewaga nie wystarczyła, by w dzisiejszym meczu zainkasować komplet punktów. Ostatecznie Zagłębie Sosnowiec przegrało po dogrywce z Re-Plast Unią Oświęcim.

Przed dzisiejszym spotkaniem każdy kibic Zagłębia brałby w ciemno punkt wywalczony na tak trudnym terenie. Niestety przebieg całego spotkania pozostawił w sercach sympatyków naszej drużyny żal, złość i duży niedosyt. Nie dość, że Zagłębie pozwoliło doprowadzić do wyrównania to dodatkowo straciło kolejnego zawodnika, który nie dokończył dzisiejszego spotkania. Po jednej z akcji na lodzie leżał Jarosław Rzeszutko, który będzie przechodził dodatkowe badania jednak wstępna diagnoza mówi o naderwaniu wiązadła krzyżowego.

Zagłębie wyszło na prowadzenie w 12 minucie meczu gdy strzałem zza zasłony Clarka Saundersa pokonał Jewgienij Nikiforow. Prowadzenie sosnowiczan podwyższył Rusłan Baszyrow, który pięknym strzałem wykończył nagranie Aleksadra Wasiljewa podczas gry w liczebnym osłabieniu. Gdy w 25 minucie meczu do siatki z backhandu krążek skierował Andrej Dubinin niektórzy z kibiców gospodarzy poderwali się i zaczęli bić brawo zawodnikom Zagłębia.

Na początku trzeciej tercji po szybkiej kontrze Saundersa pokonał Kamil Sikora i i wtedy wydawało się, że trzy punkty muszą już wrócić do Sosnowca. Nic bardziej mylnego. Unia niczym drapieżnik ruszyła w ostatnim kwadransie ze zmasowanymi atakami i choć trudno w to uwierzyć doprowadziła do wyrównania zdobywając czwartą bramkę na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. W końcówce błąd z wystrzeleniem krążka z własnej tercji popełnił Daniel Klinecký, który posłał gumę w kierunku trybun. W regulaminowym czasie gry gospodarze nie zdołali wykorzystać tej przewagi jednak już w 22 sekundzie dogrywki Wasilij Strielcow na raty z bliska pokonał Andrieja Fiłonienkę.

Re-Plast Unia Oświęcim – Zagłębie Sosnowiec 5:4 (0:1, 0:2, 4:1, d. 1:0)

0:1 Jewgienij Nikiforow – Aleksandr Wasiljew (11:12, 5/4),
0:2 Rusłan Baszyrow – Aleksandr Wasiljew, Michaił Syrojeżkin (22:05, 4/5),
0:3 Andrej Dubinin – Dominik Nahunko, Rusłan Baszyrow (25:45, 5/4),
0:4 Kamil Sikora – Daniel Klinecký, Michał Bernacki (41:51),
1:4 Aleksandr Strielcow (45:54),
2:4 Maksim Rogow – Wasilij Strielcow, Andrej Themár (51:57),
3:4 Sebastian Kowalówka – Dariusz Wanat (55:01),
4:4 Andrej Themár – Daniił Apalkow, Krystian Dziubiński (57:31),
5:4 Wasilij Strielcow – Aleksandr Strielcow, Nikołaj Stasienko (60:22, 4/3).

Sędziowali: Marcin Polak, Sebastian Kryś (główni) – Sławomir Szachniewicz, Wojciech Moszczyński (liniowi).
Minuty karne: 12-10.
Strzały: 39-27.
Widzów: 1100.

Unia: C. Saunders – N. Stasienko (6), J. Orłow; K. Dziubiński, A. Strielcow, D. Oriechin – R. Glenn, K. Paszek; T. Da Costa, V. Rollin Carlsson, W. Strielcow – M. Rogow, P. Bezuška; S. Kowalówka, D. Apalkow, A. Themár – M. Noworyta, P. Noworyta (2); D. Wanat (2), Ł. Krzemień, A. Prusak.

Zagłębie: A. Fiłonienko – A. Khoperia, M. Syrojeżkin; J. Nikiforow, A. Wasiljew, R. Baszyrow (2) – M. Naróg (2), S. Luszniak; D. Nahunko, J. Rzeszutko, A. Czwanczikow – O. Krawczyk, D. Klinecký (4); K. Sikora (2), T. Kozłowski, M. Bernacki – A. Gniewek, K. Opiłka, D. Piotrowicz, A. Dubinin, J. Blanik

Re-Plast Unia Oświęcim vs Zagłębie Sosnowiec 5:4 d.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin