Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Finał VIII edycji Czerkawski Cup już za nami

Finał VIII edycji Czerkawski Cup już za nami

4 kwietnia 2022

Wczoraj w Nowym Targu odbył się finał VIII edycji Czerkawski Cup 2022. UKS Zagłębie Sosnowiec rywalizowało w grupie B z takimi drużynami jak AH Legia Warszawa, MKS Cracovia Kraków oraz MOSM Tychy.

Początkowo jednym z rywali Zagłębiaków miała być drużyna MUKS Orlik Opole, jednak w turnieju kwalifikacyjnym w Bytomiu w meczu o III miejsce, została ukarana walkowerem za grę nieuprawnionego zawodnika. W związku z tym skład uczestników turnieju finałowego uzupełniła drużyn MOSM Tychy.

GRUPA A:
MMKS Podhale Nowy Targ
KS Katowice Naprzód Janów
MKS Sokoły Toruń
UKS KTH Krynica-Zdrój
BKS Bydgoszcz

GRUPA B:
AH Legia Warszawa
UKS Zagłębie Sosnowiec
MKS Cracovia KRAKÓW
MOSM Tychy

Pierwsze dwa spotkania podopieczni trenera Filipa Gzika i trenera Piotra Matlakiewicza niestety przegrali. Po rozmowach motywacyjnych przed ostatnim meczem w grupie, drużyna UKS-u odniosła wysokie zwycięstwo nad AH Legia Warszawa. Pozwoliło to sosnowiczanom walczyć o V miejsce w turnieju, na którym ostatecznie zakończyli rywalizację w Czerkawski Cup 2022.

Trener Filip Gzik krótko podsumował przebieg całego turnieju.

Filip Gzik: Przez cały turniej w bramce świetnie bronił Krystian Krzak, niestety po własnych błędach przegraliśmy z Krakowem i Tychami. Najbardziej zaszkodził nam brak skuteczności w pierwszych dwóch meczach. Po rozegraniu dwóch spotkań była chwila na przemyślenie swoich błędów i gry. Rozmowa w szatni przyniosła pozytywne wyniki i w meczu z Warszawą oraz z Krynicą zobaczyliśmy całkiem inny zespół. Wyróżniającym zawodnikiem w drużynie był Makar Ulanov.

Mecze w grupie:
UKS Zagłębie Sosnowiec – MKS Cracovia Kraków 1:4
UKS Zagłębie Sosnowiec – MOSM Tychy 2:3
UKS Zagłębie Sosnowiec – AH Legia Warszawa 7:2

Mecz o V miejsce:
UKS Zagłębie Sosnowiec – UKS KTH Krynica-Zdrój 4:0

Bilans bramkowy: 14:9

Skład UKS Zagłębie Sosnowiec: Krystian Krzak, Kacper Puławski, Mikołaj Zachariasz, Maciej Nowakowski, Borys Parzniewski, Szymon Zadęcki, Makar Ulanov, Bartosz Bugaj, Maksymilian Wrześniak, Przemysław Lendla, Bartosz Sierota, Karol Kowalski, Daniel Chwasta, Alan Kaźmierczyk, Dawid Demianko, Bartłomiej Jurga, Maksymilian Jurga.

Najlepszym zawodnikiem drużyny w turnieju został Makar Ulanov.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin