Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Historia tworzy się na naszych oczach

Historia tworzy się na naszych oczach

17 marca 2024

W miniony piątek w sali koncertowej „Muza” odbyła się Akademia z okazji 90. rocznicy powstania hokejowej sekcji sosnowieckiego Zagłębia.

Podczas uroczystej gali m.in. uhonorowano zasłużonych zawodników, trenerów i działaczy. Klub zaprezentował nowy klubowy sztandar, który poświęcił ksiądz Paweł Łukaszka (olimpijczyk z Lake Placid). Medale 90-lecia otrzymali m.in. Franciszek Strzelecki, Marek Cholewa, Wiesław Jobczyk, Andrzej Zabawa, Krzysztof Podsiadło oraz Mieczysław Nahunko.

Medal 90-lecia otrzymał także Mirosław Minkina, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, który wręczył okolicznościową paterę na ręce prezesa Adriana Pietrzyka.

Staliśmy się świadkami wydarzenia, które na zawsze zapisze się złotymi zgłoskami w historii Zagłębia Sosnowiec – poświęcenia Klubowego Sztandaru. To moment, w którym tradycja spotyka się z nowoczesnością, a duma i pasja łączą się w jedno. Każdy z nas, kto miał zaszczyt być częścią tej uroczystości, poczuł nie tylko ogromną radość, ale i ciężar odpowiedzialności, jaki niesie ze sobą przynależność do tej wyjątkowej społeczności. Pamiętajmy, że sztandar ten jest nie tylko symbolem naszego klubu, ale i przypomnieniem o wartościach, które powinniśmy pielęgnować każdego dnia – odwadze, determinacji i braterstwie. Niech będzie on przewodnikiem na drodze do kolejnych sukcesów, inspirowaniem do walki i nigdy niegasnącym źródłem dumy – przekazał prezes sosnowieckiego Zagłębia.

Warto wspomnieć, że gala odbyła się dzięki zaangażowaniu wielu osób, którym klub składa podziękowania. Specjalne kierujemy do współpomysłodawcy – kronikarza Zagłębia, Krzysztofa Wojtanowskiego.

Foto: Michał Chwieduk

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin