Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Hokeiści Zagłębia trenują na lodzie

Hokeiści Zagłębia trenują na lodzie

31 lipca 2023

W ostatni dzień gorącego lipca hokeiści Zagłębia Sosnowiec zakończyli urlopy i rozpoczęli treningi na lodzie. Dla naszego zespołu jest to jednak specjalny dzień bowiem seniorska drużyna po raz pierwszy wyjechała na nowy „Stadion Zimowy”, który jest częścią „ArcelorMittal Parku”.

Można powiedzieć, że trochę czekaliśmy ale uważam, że wyszliśmy na lód w odpowiednim momencie. Do sezonu pozostało jeszcze trochę czasu. Wiadomo, że mamy jeszcze sporo elementów do przepracowania gdyż mamy dużo nowych zawodników. Pracujemy, poznajemy się i zobaczymy jak się poznamy – powiedział trener Zagłębia Sosnowiec, Piotr Sarnik.

Podopieczni Sarnika spotkali się dzisiaj wczesnym popołudniem na nowym lodowisku w Sosnowcu. Po godzinie 15:00 wyjechali na lód i trenowali przez półtorej godziny. W zajęciach brało udział 21 zawodników z pola oraz trzech bramkarzy.

Dwa pierwsze dni to treningi na lodzie raz dziennie gdyż wiadomo, że musimy przyzwyczaić organizm do wysiłku i lodu w tym momencie. Dwa razy na lodzie spotkamy się w środę i czwartek. W piątek wyjdziemy raz na lód i potem przez weekend będzie czas na regenerację. Ten okres zajęć będzie natężony więc musimy się przygotować do sparingów, które rozpoczniemy już w przyszłym tygodniu – dodał Sarnik.

Oprócz treningów na lodzie zawodników czekać będą także zajęcia na siłowni. Do sezonu 2023/2024 hokeiści Zagłębia Sosnowiec przygotowywać się będą również pod okiem szkoleniowca od zajęć motorycznych – Mateusza Araszkiewicza. Bramkarze natomiast pierwszy tydzień ćwiczyć będą z trenerem bramkarzy – Bartłomiejem Nowakiem.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin