Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Jakub Witecki: Wiemy jak mamy grać

Jakub Witecki: Wiemy jak mamy grać

17 września 2022

Jakub Witecki w piątkowym spotkaniu przeciwko KH Energa Toruń dwukrotnie trafił do siatki rywala. Sosnowiczanie mimo wypracowanej przewagi trzech goli do ostatnich sekund musieli walczyć o komplet punktów i ostatecznie wygrali 4:3.

Po pierwszej tercji wynik był dla nas bardzo korzystny, w drugiej zagraliśmy słabo. Później ta gra nam gdzieś uciekła, a rywal zdołał strzelić bramkę w podwójnej przewadze i zaczęła się jakby gonitwa. Zaczęliśmy grać defensywnie i na szczęście udało się nam utrzymać ten korzystny wynik. Trzy bramki to duża zaliczka. Wiedzieliśmy, że rywal spędził w autobusie sześć godzin i spodziewaliśmy się, że druga tercja może wyglądać już inaczej. Zaczęliśmy oddawać inicjatywę i ten mecz później był już wyrównany – powiedział po meczu napastnik Zagłębia, Jakub Witecki.

W końcówce drużyna z Torunia wycofała bramkarza jednak podopieczni Grzegorza Klicha zdołali utrzymać jednobramkową przewagę.

Scenariusz mógł być podobny jak do tego z Tychami lecz wtedy przegraliśmy w końcówce można powiedzieć na własne życzenie po prostym błędzie. Tu staraliśmy się utrzymać korzystny rezultat. My wiemy jak mamy grać i jak się bronić gdy rywal gra w sześciu, a dodatkowo bardzo nam pomaga Patryk, który pewnie broni – dodał Witecki.

W niedzielę nasza drużyna zagra w Sanoku, dzisiaj zespół zaprezentuje się publiczności podczas trwających w Parku Sieleckim „Dni Sosnowca”.

Ja jeszcze z autopsji wiem, że i Tychom w Sanoku zawsze grało się ciężko. Podróż robi swoje. Trzeba szybko się zregenerować i powalczyć o trzy punkty. Przed nami w sobotę jeszcze krótkie spotkanie z kibicami na Dniach Sosnowca, na które serdecznie zapraszamy – zakończył „Wiciu”.

Przemarsz hokejowej drużyny Zagłębia Sosnowiec, podopiecznych UKS Zagłębie Sosnowiec oraz Akademii im. Włodzimierza Mazura w Parku Sieleckim zaplanowano na godzinę 17:00.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin