Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Jakub Witecki: Zdecydowałem się na przygotowania indywidualne

Jakub Witecki: Zdecydowałem się na przygotowania indywidualne

16 czerwca 2022

Jakub Witecki, który dołączył do drużyny sosnowieckiego Zagłębia obecnie przebywa w rodzinnych stronach i tam trenuje indywidualnie. Naszego nowego napastnika poprosiliśmy o kilka zdań po przejściu z GKS Tychy.

Pierwsze pytanie jest tak naprawdę oczywiste. Powiedz co skłoniło Cię do przenosin do Sosnowca po 13 sezonach rozegranych w drużynie z Tychów?

Jakub Witecki: Moja decyzja o odejściu z Tychów wiązała się z utratą roli i pozycji w drużynie. Ostatnie dwa sezony grałem bardzo mało co za tym idzie nie potrafiłem dać takiej jakości jak w latach poprzednich.

Miałeś propozycje z innych klubów?

Oprócz Zagłębia miałem jeszcze dwie oferty z polskich klubów ale obie wiązały się z przeprowadzką, a to nie wchodziło w grę. Poza tym wybrałem grę dla Zagłębia również z innego powodu. Chcę jak najwięcej minut spędzić na lodzie. Będę ciężko pracował żeby na to zasłużyć i myślę, że sprawimy niejedną niespodziankę w tym sezonie.

Teraz przygotowujesz się do sezonu indywidualnie. Jak wyglądają Twoje treningi?

Zgadza się, trenuję indywidualnie. Pracuję sześć dni w tygodniu, skupiając się głównie na poprawie swoich słabych stron. Dużo siłowni, interwałów, roweru, rolek i cross fitu. Mocno wykorzystuję ukształtowanie terenu naszych krynickich okolic. Gór, górek i pagórków jest tu pod dostatkiem.

Kiedy dołączysz do zespołu? Jesteś w stałym kontakcie ze sztabem szkoleniowym?

Do zespołu dołączę zaraz po urlopach. Oczywiście ze sztabem jestem w stałym kontakcie podobnie jak z chłopakami z zespołu. Na bieżąco rozmawiamy gdyż mój cykl musi być dostosowany pod cykl przygotowań drużyny. Chodzi o takie kwestie jak moment wprowadzenia do treningu elementów dynamiki itp.

Podobnie jak wielu hokeistów z utęsknieniem czekasz na powrót na lód?

Tęsknie za lodem choć przyznam szczerze, że nie mam i nigdy nie miałem problemów z okresem letnim. Dlatego zdecydowałem się na przygotowanie indywidualne. Lubię treningi na świeżym powietrzu i w otoczeniu natury.

Dziękujemy za rozmowę.

Również dziękuję i na koniec chciałbym pozdrowić wszystkich sympatyków Zagłębia Sosnowiec. Do zobaczenia na „Stadionie Zimowym”.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin