Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Jaśkiewicz w Zagłębiu

Jaśkiewicz w Zagłębiu

16 sierpnia 2021

Rocznym kontraktem z Zagłębiem Sosnowiec związał się dzisiaj 25-letni defensor, Oskar Jaśkiewicz. Wychowanek Podhala Nowy Targ od niecałego tygodnia trenuje z zespołem.

Oskar początek poprzedniego sezonu spędził w białoruskiej Ekstralidze w barwach Niomana Grodno. W 16 spotkaniach zdobył gola i asystę, a w klasyfikacji +/- osiągnął wynik +2. Był najlepszy spośród obrońców Niomana. Kontrakt w Białorusi został rozwiązany za porozumieniem stron, a Jaśkiewicz wrócił w listopadzie zeszłego roku do Podhala. W sezonie 2021/2022 Oskar będzie reprezentował barwy Zagłębia Sosnowiec.

Oskar Jaśkiewicz: Bardzo cieszę się, że trafiłem do Sosnowca. Patrząc na skład uważam, że mogę pomóc tej drużynie w walce o najwyższe cele. W treningu jestem niecały tydzień. Szatnia przyjęła mnie bardzo dobrze. Dużo chłopaków znam. W Sosnowcu również wiele razy bywałem, teraz przenoszę się tutaj na stałe. Drużyna ma bardzo duży potencjał, co mam nadzieję pokażemy w kolejnych meczach kontrolnych. Od jutra będę brał czynny udział w sparingach, jestem w drugiej formacji. W życiu sportowym potrzebne są zmiany. Miałem okazje być na Białorusi. Poziom hokeja na lodzie jest bardzo zbliżony, jednak widać różnicę pomiędzy grą młodych zawodników. Tam młodzież, która wchodzi do drużyny seniorskiej jest dużo bardziej obyta z grą zawodową. Wydaje mi się, że to właśnie podnosi poziom białoruskiej Ekstraligi. 

Witamy w  Zagłębiu!

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin