Jere-Matias Alanen we wtorkowym meczu kapitalnym uderzeniem wpisał się na listę strzelców dając prowadzenie naszej drużynie. Rosły napastnik podsumował zaległe spotkanie z GKS Katowice.
– Cały zespół zagrał w tym meczu bardzo dobrze. Można śmiało powiedzieć, że było to jedno z lepszych spotkań w tym sezonie jakie rozegraliśmy. Byliśmy wydajni i wykorzystaliśmy nasze szanse. Myślę, że dobrze dogadujemy się jako cały zespół. Udało nam się się poprawić naszą grę i wszyscy razem rośniemy w siłę. W ostatnim meczu było to bardzo widoczne i można powiedzieć, że był to nasz klucz do końcowego zwycięstwa – podsumował spotkanie Jere-Matias Alanen.

Sosnowiczanie zarówno w piątek jak i we wtorek znaleźli sposób na pokonanie GKS Katowice.
– Na pewno wygranie takiego meczu to wspaniałe uczucie. Nie mogliśmy znaleźć wcześniej sposobu, by pokonać GKS jesienią, a teraz udało nam się to zrobić dwa razy w przeciągu jednego tygodnia. Dodatkowo udało nam się wygrać przed naszymi kibicami przy pełnych trybunach. Mamy niesamowitych fanów w Sosnowcu, a to jest dla nas dodatkowym impulsem – dodał Fin.
Przed nami decydujący etap sezonu zasadniczego. Jakie pozytywy zespół może wyciągnąć po tym ostatnim pojedynku?
– Pozytywne rzeczy, które możemy wynieść z tego meczu, to współpraca zespołowa. To na pewno będzie dodatkowym wsparciem dla nas w kolejnych ligowych spotkaniach. Cieszy to, że mamy ten kolektyw ale wciąż jest miejsce na poprawę – zakończył napastnik ECB Zagłębia Sosnowiec.