2024-08-08 18:00

Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Kary zgubiły Zagłębie

Kary zgubiły Zagłębie

3 października 2021

Hokeiści Zagłębia powrócili do rozgrywek ligowych. W niedzielnym spotkaniu sosnowiczanie przegrali na własnym lodzie z drużyną JKH GKS Jastrzębie 2:4.

Pierwsza bramka niedzielnego pojedynku padła już w drugiej minucie mecz gdy nagranie z lewej strony tafli skutecznie wykorzystał Radosław Nalewajka pokonując Michała Czernika z najbliższej odległości. Goście swoje prowadzenie podwyższyli w ósmej minucie, a bierną postawę defensora Zagłębia wykorzystał Artūrs Ševčenko, który posłał krążek pod poprzeczkę. Podopieczni Grzegorza Klicha mogli zmniejszyć dystans do rywala chwilę później jednak Andrej Dubinin trafił wprost w bark Michała Kielera. W odpowiedzi po drugiej stronie tafli w sytuacji sam na sam z Czernikiem znalazł się Martin Kasperlik, lecz jego próbę zdołał powstrzymać bramkarz gospodarzy.

Na początku drugiej odsłony Zagłębie w końcu znalazło sposób na Kielera, a na listę strzelców wpisał się Damian Piotrowicz, który skierował krążek za linię bramkową z najbliższej odległości. Goście w połowie tercji mogli zwiększyć dystans do rywala jednak Samuel Mlynarovič nie wykorzystał błędu Michaiła Syrojeżkina i trafił wprost w Czernika. Kolejne minuty drugiej odsłony ukazały przewagę sosnowiczan, jednak żadna z akcji nie przyniosła wyrównania.

Remis na tablicy świetlnej pojawił się na początku trzeciej odsłony, a podczas gry w osłabieniu dwójkową akcję Zagłębia wykończył Jarosław Rzeszutko. Radość w boksie sosnowiczan trwała jednak krótko bowiem w niecałą minutę podopieczni Roberta Kalabera ponownie wyszli na prowadzenie. Po uderzeniu Frenksa Razgalsa, krążek wpadł za linię bramkową po nodze bramkarza Zagłębia. Chwilę później przyjezdni przez ponad półtorej minuty grali w podwójnej przewadze co szybko zamienili na kolejne trafienie. Siarhiej Bahalejsza przymierzył w okienko i strzałem z wysokości linii bulika ustalił wynik pojedynku.

W końcówce meczu kontuzji nogi doznał Māris Jass, którego z lodu zniesiono na noszach, diagnoza wykazała złamanie kości strzałkowej. Spotkania nie dokończył także Michał Bernacki, którego crossem zaatakował jeden z zawodników JKH.

Zagłębie Sosnowiec – JKH GKS Jastrzębie 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)

0:1 Radosław Nalewajka – Rusłan Baszyrow (01:52)
0:2 Artūrs Ševčenko – Dominik Jarosz (07:35, 5/4)
1:2 Damian Piotrowicz – Jarosław Rzeszutko – Lukas Lundvald (21:01)
2:2 Jarosław Rzeszutko – Aleksandr Wasiljew (40:38, 4/5)
2:3 Frenks Razgals – Siarhiej Bahalejsza (41:07, 5/4)
2:4 Siarhiej Bahalejsza – Vitālijs Pavlovs, Egils Kalns (42:59, 5/3)

Sędziowali: Patryk Kasprzyk, Tomasz Radzik (główni) – Michał Gerne, Wojciech Moszczyński (liniowi)
Minuty karne: 12-8
Strzały: 37-41

Zagłębie: Czernik – Naróg, Syrojeżkin; Nikiforow, Wasiljew, Bernacki – Bychawski, Jaśkiewicz; Lundvald, Rzeszutko, Piotrowicz – Khoperia, Mickiewicz; Przygodzki, Kozłowski, Nahunko – Gniewek, Luszniak; Blanik, Sikora, Dubinin.

JKH GKS: Kieler – Kostek, Bahalejsza; Urbanowicz, Pavlovs, Razgals – Górny, Bryk; Kasperlík, Rác, Kalns – Jass, Ē. Ševčenko; R. Nalewajka, Mlynarovic, Baszyrow – Horzelski, Kamienieu; A. Ševčenko, Jarosz, Ł. Nalewajka.