DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2024-03-05 18:30

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header-hokej.php</b> on line <b>263</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header-hokej.php</b> on line <b>265</b><br />
h

Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Kibicowskie wsparcie Zagłębia

Kibicowskie wsparcie Zagłębia

1 kwietnia 2022

Sezon 2021/2022 zmierza ku końcowi. Niebawem poznamy nowego Mistrza Polski. Dla Zagłębia okres roztrenowania po odpadnięciu z play-off już się zakończył. Kilka dni temu na łamach naszego serwisu pojawił się tekst ze statystykami sosnowiczan. Wiemy już jak wypadli nasi zawodnicy ale w jakich liczbach spotkania oglądali ich sympatycy?

Po „sezonie covidowym”, gdzie spotkania rozgrywane były bez udziału publiczności wielu sympatyków hokeja było po prostu spragnionych obejrzeniem hokejowego spotkania na żywo. Nic przecież nie zastąpi osobistego uczestnictwa i dopingowania z wysokości trybun.

Jak wyglądają zatem statystyki widzów sezonu 2021/2022, którzy zasiadali na trybunach „Stadionu Zimowego”?

Wszystkie dane zestawienia podane zostały na podstawie oficjalnych protokołów meczowych.

Średnia liczba widzów sezonu zasadniczego w Sosnowcu to 565 osób na jedno spotkanie. Najwięcej publiki zgromadziło spotkanie z GKS Katowice, które sosnowiczanie przegrali 1:2. Na trybunach „Stadionu” Zimowego zasiadło wtedy według protokołu meczowego 950 osób. Najmniej kibiców wybrało się natomiast na pojedynek z Comarch Cracovią 7 grudnia, gdy podopieczni Grzegorza Klicha przegrali 1:2.

W play-off sosnowiczanie na własnym lodzie dwukrotnie zmierzyli się z GKS Katowice. Pierwszy mecz obejrzało 1050, zaś drugi 500 co dało średnią 775 widzów na mecz.

Warto również wspomnieć, że klub na sezon 2021/2022 sprzedał około 120 karnetów, które obowiązywały na mecze sezonu zasadniczego i play-off.

Dziękujemy Wszystkim, którzy wspierali Zagłębie uczestnicząc w pojedynkach rozgrywanych na „Stadionie Zimowym”. Liczymy na Was w kolejnym, który być może zagramy już na nowym lodowisku w okolicach „Górki Środulskiej”.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin