2024-08-08 18:00

Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Kolejny sprawdzian za nami

Kolejny sprawdzian za nami

12 sierpnia 2021

W pierwszym sparingu przed własną publicznością hokeiści Zagłębia Sosnowiec przegrali z KH Energą Toruń 3:4.

Mimo, że był to tylko sparing to żadna z drużyn nie podeszła do niego obojętnie. Efektem tego było siedem bramek, kilka ostrych starć oraz bójka, po której do szatni został odesłany bramkarz gości oraz dwóch naszych zawodników.

Pierwsza tercja toczona była pod dyktando podopiecznych Grzegorza Klicha, którzy w niecałe dwie minuty dwukrotnie wykorzystali liczebną przewagę. Wynik spotkania w 10 minucie meczu otworzył Michał Bernacki, który uderzeniem z najbliższej odległości pokonał Conrada Möldera. Chwilę później bramkarz gości skapitulował ponownie, a strzałem z ostrego kąta popisał się Martin Przygodzki. Odpowiedź przyjezdnych była niemal natychmiastowa, bowiem po szybkiej kontrze upadając już na lód krążek obok barku Marcela Kotuły posłał Miro Lehtimäki. Na trzy minuty przed końcem pierwszej odsłony Zagłębie podwyższyło prowadzenie, a krążek po kilku dobitkach za linię bramkową posłał Jewgenij Nikiforow. Zawodnicy z Torunia jeszcze przed końcową syreną zdobyli kontaktową bramkę, a szybki najazd wykorzystał Lauri Huhdanpää.

Druga tercja nie przyniosła bramek. Szansę na zmianę rezultatu miał Dominik Olszewski, jednak przegrał on swój pojedynek sam na sam z Kotułą. W 46 minucie przed podobną szansą stanął Bernacki, lecz nie zdołał oddać czystego strzału w światło bramki. Chwilę później goście doprowadzili do wyrównania. Egor Szkodienko będąc przed Kotułą kilkukrotnie dobijał swój strzał aż w końcu posłał krążek do siatki. Wynik meczu w 54 minucie ustalił Robert Arrak, który wykończył „zamek” swojej drużyny i posłał „gumę” pod poprzeczkę. Mimo wycofania bramkarza w ostatniej minucie sosnowiczanom nie udało się doprowadzić do wyrównania i to rywale mogli się cieszyć ze sparingowego zwycięstwa.

Kolejny meczu obu drużyn już jutro na sosnowieckim lodowisku. Początek spotkania o godzinie 13:00.

Zagłębie Sosnowiec – KH Energa Toruń 3:4 (3:2, 0:0, 0:2)

1:0 Bernacki – Wasiljew (08:34, 5/3),
2:0 Przygodzki – Rzeszutko (09:35 5/4),
2:1 Lehtimäki – Jaworski (10:36),
3:1 Nikiforow – Sielutin, Dubinin (17:12),
3:2 Huhdanpää – M. Kalinowski, Arrak (17:32),
3:3 Szkodienko – M. Kalinowski – Huhdanpää (46:26, 5/4),
3:4 Arrak – Huhdanpää – Rodionow (53:19, 5/4)

Kary: 58 min (w tym kara meczu dla Nikiforowa i Wasiljewa oraz dwie min techn.) – 49 min (w tym kara meczu dla Möldera, kara za niesp. zach dla Arraka oraz dwie min techniczn.)

Zagłębie: Kotuła – Khoperia, Mickiewicz; Bernacki, Wasiljew, Nikiforow – Bieniek, Bychawski; Przygodzki, Rzeszutko, Rybczik – Naróg, Syrojeżkin; Sikora, Kozłowski, Piotrowicz – Luszniak, Jaśkiewicz; Sielutin, Dubinin, Nahunko

Toruń: Mölder (od 57:03 Studziński) – Szkodienko, Rodionow; M. Kalinowski, Arrak, Huhdanpää – Zieliński, Jaworski; Dołęga, Szabanow, Lehtimäki – Skólmowski, Kozłow; Limma, Rożkow, Kogut – Schafer; Mazurkiewicz, Olszewski, Zając