Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Koniec sezonu dla Zagłębia

Koniec sezonu dla Zagłębia

19 lutego 2021

Za nami 36 kolejka sezonu zasadniczego,w której sosnowiczanie przegrali z Re-Plast Unią Oświęcim 1:4. Było to ostatnie spotkanie ligowe Zagłębia Sosnowiec w sezonie 2020/2021.

Piątkowy pojedynek można było dzisiaj podzielić na kilka etapów. W pierwszym Zagłębie dotrzymywało tempa rywalowi jednak w kolejnym multum straconych sił w pojedynku z GKS Tychy dał się we znaki. Nasi zawodnicy byli wolniejsi czego efektem były popełniane kary i stracone bramki. Pierwszą z nich w 14 minucie zdobył Teddy Da Costa, który wstrzelił się w pozostawioną przez Michała Czernika lukę. Wynik tercji mogli jeszcze zmienić Łukasz Krzemień i Luka Kalan, jednak pierwszy trafił w słupek, a drugi w poprzeczkę. Warto również wspomnieć, że w pierwszej odsłonie sosnowiczanie grali przez prawie półtorej minuty w podwójnej przewadze, jednak nie zdołali pokonać Clarke’a Saundersa.

Druga bramka dzisiejszego spotkania padła w 31 minucie meczu, a na listę strzelców ponownie wpisał się Da Costa, który w liczebnej przewadze posłał krążek między parkanami Michała Czernika. 26 sekund później gospodarze prowadzili już trzema bramkami bowiem Gilbert Brulé minął defensywę Zagłębia i strzelił po lodzie obok Czernika. Na pięć minut przed końcem tercji pierwszego gola dla sosnowiczan mógł zdobyć Aleksandr Wasiljew, lecz krążek po jego strzale odbił się od słupka.

Rosjanin wpisał się jednak na listę strzelców na początku trzeciej tercji zdejmując pajęczynę z bramki miejscowych. Gospodarze odpowiedzieli momentalnie gdyż krążek z do siatki z bliska skierował Brett McKenzie. Mimo szans po obu stronach wynik nie uległ już zmianie i to zawodnicy z Oświęcimia cieszyli się ze zwycięstwa po końcowej syrenie.

Podopieczni Grzegorza Klicha zajęli po sezonie zasadniczym przedostatnią lokatę i nie awansowali do rozgrywek play-off.

Re-Plast Unia Oświęcim – Zagłębie Sosnowiec 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

1:0 – Teddy Da Costa – Daniił Oriechin, Miroslav Zaťko (13:54),

2:0 – Teddy Da Costa – Daniił Oriechin (30:29, 5/4),

3:0 – Gilbert Brulé (30:55),

3:1 – Aleksandr Wasiljew (40:43),

4:1 – Brett McKenzie – Eliezer Sherbatov, Ryan Glenn (41:21)

Sędziowali: Paweł Breske, Daniel Lipiński (główni) – Michał Gerne, Dawid Pabisiak (liniowi).

Minuty karne: 14-24 (w tym 10 minut za niesportowe zachowanie dla Kamila Sikory).

Strzały: 35-17.

Widzów: mecz rozegrany bez udziału publiczności.

Re-Plast Unia: Saunders – Swindlehurst, Pretnar; S. Kowalówka, Kalan (2), Koblar (2) – Glenn (4), Luža; Sherbatov, McKenzie, Brulé (2) – Bezuška, Zat’ko; Garszyn, Da Costa (2), Oriechin – P. Noworyta, M. Noworyta (2); Trandin, Krzemień, Przygodzki.

Zagłębie: Czernik (2) – Khoperia, Rodionow (2); Nikiforow (2), Wasiljew, Baszyrow – Syrojeżkin, Ļeščovs (2); Smal, Dubinin, Rybczik – Naróg, Luszniak; Sikora (14), T. Kozłowski, Blanik – M. Domogała (2), Wysocki; Piotrowski, Rutowski, Bernacki.