Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Koniec urlopów, pierwszy trening na lodzie

Koniec urlopów, pierwszy trening na lodzie

12 lipca 2021

Po kilkudniowych urlopach hokeiści Zagłębia Sosnowiec powrócili do treningów. Dzisiaj podopieczni Grzegorza Klicha po raz pierwszy wyjechali na lód.

W poniedziałkowych zajęciach nie uczestniczyli jeszcze wszyscy zawodnicy Zagłębia Sosnowiec, gdyż kilku z obcokrajowców przechodzi obecnie przymusową kwarantannę po przyjeździe do Polski. Sosnowiczanie po zakończeniu pierwszego etapu przygotowań odpoczywali od siebie tylko przez niecałe dwa tygodnie.

Chyba możemy powiedzieć, że jesteśmy wypoczęci zarówno pod względem psychicznym jak i fizycznym. Na pewno każdy z nas chciałby mieć więcej tego urlopu, gdyż te dziesięć dni to troszeczkę mało. Z tego co widać to raczej każdy jest szczęśliwy z powrotu na lód – przekazał trener Zagłębia Sosnowiec, Grzegorz Klich.

Taflę „Stadionu Zimowego” rozpoczęto zamrażać w ubiegłym tygodniu. Warstwa lodu jest jeszcze cienka, Zagłębie będzie spotykać się na nim obecnie raz dziennie.

Pierwsze treningi są trudne. Ten lód jest miękki i jest go mało. Dodatkowo unosi się mgła ze względu na różnicę temperatur. Cieszymy się jednak z tego, że mamy go tak wcześnie. Pierwszy tydzień to jeden godzinny trening na lodzie. W kolejnych dniach zwiększymy tą intensywność ćwiczeń na lodzie oraz poza nim – dodał szkoleniowiec Zagłębia Sosnowiec.

GALERIA - PIERWSZY TRENING NA LODZIE

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin