Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Kroniki Hokejowego Zagłębia – największy sukces startów w Pucharach Europy

Kroniki Hokejowego Zagłębia – największy sukces startów w Pucharach Europy

22 listopada 2021

To już kolejny artykuł z cyklu „Kroniki Hokejowego Zagłębia”. Prezentujemy materiały pochodzące z archiwum kronikarza i kolekcjonera sosnowieckiego hokeja – Krzysztofa Wojtanowskiego – który od wielu lat gromadzi wszystko co związane z historią hokejowego Zagłębia Sosnowiec.

40 lat temu – 21 listopada 1981 roku sosnowieccy hokeiści odnieśli największy sukces w historii swoich startów w Pucharze Europy. W dwumeczu z holenderską drużyną Feenstra Flyers okazali się lepsi wygrywając w pierwszym meczu 5:2 (19.11.81r) i doznając porażki w spotkaniu rewanżowym 5:7 (21.11.81r) awansując do kolejnej rundy. W dniu 28 i 29 grudnia 1981 roku, w III rundzie Pucharu Europy, przeciwnikiem hokeistów Zagłębia miała być drużyna z Finlandi – Oulun Kaerpaeti. Z powodu wprowadzonego wkrótce stanu wojennego mecz nie doszedł do skutku.

Wykorzystując swoje prywatne archiwum zdjęć i pamiątek oraz prowadzone statystyki Pan Krzysztof chciałby przypomnieć wszystkim sympatykom hokeja o tej rocznicy związanej z historią sosnowieckiego hokeja.

Źródło: Archiwum prywatne Krzysztofa Wojtanowskiego oraz M. Garbacza.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin