Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Kroniki Hokejowego Zagłębia: Najwyższe zwycięstwo w lidze

Kroniki Hokejowego Zagłębia: Najwyższe zwycięstwo w lidze

19 lutego 2022

Przygotowaliśmy dzisiaj kolejny artykuł z cyklu „Kroniki Hokejowego Zagłębia”. Jak na pewno już wiecie prezentujemy materiały pochodzące z archiwum kronikarza i kolekcjonera sosnowieckiego hokeja – Krzysztofa Wojtanowskiego – który od wielu lat gromadzi wszystko co związane z historią hokejowego Zagłębia Sosnowiec.

Na przestrzeni kilkudziesięciu lat hokejowa drużyna Zagłębia Sosnowiec uczestnicząc w rozgrywkach seniorskich osiągnęła wielokrotnie bardzo wysokie rezultaty. Wyniki te były zbliżone bardziej do piłki ręcznej niż hokeja na lodzie. Pięć lat temu, dokładnie 19 lutego 2017 roku w drugim meczu półfinałowym play-off pierwszej ligi o wejście do najwyższej klasy rozgrywkowej hokeiści Zagłębia Sosnowiec odnieśli jedno z najwyższych zwycięstw w historii swoich startów seniorskich w rozgrywkach ligowych. W meczu rozegranym na Stadionie Zimowym pokonali UKH Dębica 29:0.

Napastnik sosnowiczan Marcin Jaros zdobył 7 goli. Warto przypomnieć, że w sezonie 1970-71 drużyna Zagłębia występując w drugiej lidze i walcząc również o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce w 10. kolejce w drugim meczu pokonała na wyjeździe zespół Bzury Chodaków 21:1 (6:1,7:0,8:0). Napastnik sosnowieckiego Zagłębia Adam Świtalski zdobył w tym meczu 6 goli. Trafienia w tym meczu zaliczyli również L. Kotasiński, A. Kasperowicz i P. Becker. Warto podkreślić, że wszyscy Ci zawodnicy do dziś są stałymi bywalcami meczów na Stadionie Zimowym.

Korzystając ze swojego prywatnego archiwum zdjęć i pamiątek oraz prowadzonych statystyk Pan Krzysztof chciałby przypomnieć wszystkim kibicom hokeja o tej rocznicy.

Na zdjęciu zegar meczowy upamiętniający to wydarzenie (archiwum Sławomira Bomby) i relacja prasowa z 1970r. ze zbiorów Krzysztofa Wojtanowskiego.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin