Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Kroniki Hokejowego Zagłębia: Rekordowe Wygrane Zagłębia

Kroniki Hokejowego Zagłębia: Rekordowe Wygrane Zagłębia

20 lutego 2021

Na przestrzeni kilkudziesięciu lat hokejowa drużyna Zagłębia uczestnicząc w rozgrywkach seniorskich osiągała wielokrotnie bardzo wysokie rezultaty. Podyktowane to było głównie tym, że rywal nie był z najwyższej półki i przez większą część sezonu był dostarczycielem punktów. Wyniki te były zbliżone bardziej do piłki ręcznej niż do hokeja na lodzie. Dzisiaj przypada właśnie taka rocznica związana z tym wydarzeniem. Cztery lata temu 19 lutego 2017 roku w drugim meczu półfinałowym play-off pierwszej ligi o wejście do najwyższej klasy rozgrywkowej hokeiści Zagłębia Sosnowiec odnoszą jedno z najwyższych zwycięstwo w historii swoich startów w seniorskich rozgrywkach ligowych. W meczu rozegranym na Stadionie Zimowym pokonują UKH Dębica 29:0. Napastnik Sosnowiczan Marcin Jaros zdobył 7 goli.
Warto również przypomnieć, że ponad 50 lat temu w sezonie 1970-71 drużyna Zagłębia występując w drugiej lidze i walcząc również o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce w 10 kolejce w drugim meczu pokonuje na wyjeździe zespół Bzury Chodaków 23:1 (10:0,7:1,6:0). Napastnik Sosnowieckiego Zagłębia Adam Świtalski zdobył w tym meczu 6 goli.
Korzystając z mojego prywatnego archiwum zdjęć i pamiątek oraz prowadzone statystyki chciałbym przypomnieć wszystkim kibicom hokeja o tej rocznicy związanej z Historią Sosnowieckiego Hokeja.
Na zdjęciu zegar meczowy upamiętniający to wydarzenie fotografia z archiwum Sławomira Bomby i relacja prasowa z 1970r. ze zbiorów Krzysztofa Wojtanowskiego.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin