Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Kroniki hokejowego Zagłębia: Urodziny Artura Hartmanna

Kroniki hokejowego Zagłębia: Urodziny Artura Hartmanna

13 maja 2022

Dzisiaj 82 urodziny obchodzi były hokeista, który hokejową karierę zakończył w Zagłębiu prawie 50 lat temu. Dokładnie 13 maja 1940 roku w Katowicach urodził się Artur Hartmann. Hokejową przygodę zaczynał w AZS Katowice. Jako trzynastolatek zaczął uprawiać hokej, a jego pierwszym trenerem był redaktor Janik. Występował również w Starcie Katowice, a następnie w Górniku 1920 Katowice i GKS Katowice. Z katowickim GKS osiągnął największe sukcesy w swojej karierze. W 1965,68,70 roku zdobył Mistrzostwo Polski, srebrny medal w 1967 i 69 oraz brązowy w 1966.

W sezonie 1970-71 zadebiutował w sosnowieckim Zagłębiu. Pierwszy mecz rozegrał z drużyną Włókniarza Zgierz zakończony zwycięstwem Zagłębia 9:2 natomiast pierwsze trafienie dla sosnowieckiej drużyny uzyskał w wygranym meczu z Cracovią 5:0, a było to w piątej kolejce rozgrywek. W debiutanckim sezonie w barwach Zagłębia uzyskał historyczny awans do pierwszej ligi strzelając w całym sezonie sześć goli.

W 1974 zakończył hokejową karierę w Zagłębiu Sosnowiec. Potem  zajął się szkoleniem młodzieży w naszym klubie. Następnie podjął pracę na kopalni  KWK ,,Sosnowiec” jako górnik aby potem przejść na zasłużoną emeryturę. Od 1981 roku mieszka w Katowicach.

Na zdjęciach Artur Hartmann w czasie kariery zawodniczej oraz zdjęcie współcześnie.

Źródło: archiwum prywatne  Krzysztofa Wojtanowskiego.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin