Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Kroniki Hokejowego Zagłębia: Urodziny Jarosława Frączka

Kroniki Hokejowego Zagłębia: Urodziny Jarosława Frączka

7 kwietnia 2023

Dzisiaj swoje święto obchodzi były hokeista Zagłębia, a obecnie trener młodzieży w sosnowieckim klubie. Dokładnie 59 lat temu, 7 kwietnia 1964 roku, urodził się w Sosnowcu Jarosław Frączek.

Hokejową karierę zaczynał pod okiem trenerów: Mieczysława Stachowicza i Karola Fonfary. W pierwszej drużynie Zagłębia Sosnowiec zadebiutował w sezonie 1982-83. Podczas dziewięciu sezonów gry w klubie z ulicy Zamkowej wywalczył dwa złote medale w 1983,85 roku, srebrny medal w 1984 oraz dwa krążki brązowe w 1988 i 90r. W grudniu 1986 roku wystąpił trzykrotnie w pierwszej reprezentacji Polski w meczach z NRD i Austrią. W Zagłębiu występował na pozycji obrońcy i grał przeważnie z Bernatem lub Kozłowskim. Ostatni mecz w karierze rozegrał w sezonie 1990-91. Był to trzeci pojedynek o utrzymanie z ŁKS Łódź wygrany 10:7. Po zakończeniu kariery zawodniczej w 1991 roku, zajął się pracą z młodzieżą w sosnowieckim klubie. W sezonach 2017-18,18-19,19-20 był drugim trenerem pierwszej drużyny Zagłębia. Obecnie pełni w klubie rolę koordynatora najmłodszych grup młodzieżowych.

Jarosława Frączka poznałem osobiście wiele lat temu, jednak jego grę mogłem podziwiać już w latach 80. W ostatnim czasie wielokrotnie miałem możliwość spotkać się z tym hokeistą i zawsze wiodącym tematem była historia związana z sekcją hokejowego Zagłębia. Jarosław Frączka można spotkać na wielu meczach ligowych i turniejach z udziałem najmłodszych adeptów hokeja – przekazał Krzysztof Wojtanowski. 

Panie Jarku z okazji urodzin życzymy dużo zdrowia, długich lat życia i kolejnych spotkań oraz rozmów poświęconych hokejowemu Zagłębiu. 

Źródło: archiwum prywatne Krzysztofa Wojtanowskiego. 

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin