Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Kroniki Hokejowego Zagłębia: Wystawa poświęcona dziejom sosnowieckiego hokeja

Kroniki Hokejowego Zagłębia: Wystawa poświęcona dziejom sosnowieckiego hokeja

3 września 2021

Dokładnie rok temu, 3 września 2020 roku, w Sosnowieckim Centrum Sztuki ,,Zamek Sielecki” otwarto wystawę poświęconą dziejom sosnowieckiego hokeja na lodzie.

Głównym pomysłodawcą i autorem wystawy był kolekcjoner, pasjonat i kronikarz sosnowieckiego hokeja – Krzysztof Wojtanowski. Kuratorem wystawy była Anna Urgacz-Szczęsna, a o opracowanie graficzne zadbała Ada Pionka. W ciągu 65 dni wystawę odwiedziło wielu znanych ludzi. Wśród zwiedzających można było spotkać olimpijczyków, uczestników Mistrzostw Świata, zasłużonych działaczy, trenerów a przede wszystkim kibiców hokeja. Wystawa była również połączona z prezentacją drużyny hokejowej na sezon 2020/2021. Wszyscy zgromadzeni mogli obejrzeć film autorstwa Krzysztofa Wojtanowskiego i Mateusza Szczepańskiego ,,Historia hokeja w Sosnowcu”

Chociaż czas i praca, którą włożyłem w przygotowanie tej ekspozycji wraz z pracownikami ,,Zameczku Sieleckiego” wymagał wiele trudu i poświęceń to efekt końcowy był na pewno odebrany pozytywnie przez zwiedzających. Myślę również, że wystawa była udana i dostarczyła wszystkim zwiedzającym dużo wspomnień i wzruszeń, a tym młodszym kibicom przybliżyła bogatą tradycję związaną z historią sosnowieckiego hokeja – podsumował swój projekt Krzysztof Wojtanowski. 

Wykorzystując prywatne archiwum zdjęć i pamiątek oraz prowadzone statystyki Pan Krzysztof chciałby przypomnieć wszystkim kibicom hokeja o tym wydarzeniu.

Źródło: wszystkie materiały ze zbiorów Krzysztofa Wojtanowskiego.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin