<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header-hokej.php</b> on line <b>263</b><br />
h

Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Lekcja hokeja od lidera

Lekcja hokeja od lidera

2 grudnia 2022

Zagłębie Sosnowiec po słabym meczu przegrało na własnym lodzie z Re-Plast Unią Oświęcim 1:7. Honorowego gola dla sosnowiczan zdobył Aleksandr Pawlenko.

Tak naprawdę już w piątej minucie dzisiejszego spotkania było „po meczu”. Słabo grające Zagłębie pierwszego gola straciło już w 53 sekundzie meczu, a celnym strzałem z bliska popisał się Pawło Padakin. Chwilę później goście prowadzili już dwoma bramkami bowiem krążek z boku przy słupku zmieścił Teddy Da Costa. Jako trzeci Patrika Spěšnego pokonał Michael Cichy, który przekierował krążek po strzale kolegi z drużyny. Trzy szybkie bramki sprawiły, że Spěšný zjechał do boksu, a między słupkami zastąpił go Sebastian Lipiński. Pierwsze interwencje „Lipy” były dość nerwowe jednak z czasem obrony bramkarza Zagłębia były pewniejsze. Niestety w 12 minucie Lipiński musiał uznać wyższość Krystiana Dziubińskiego i przepuścił jego strzał po szybkiej kontrze. Wynik tercji mógł jeszcze zmienić Padakin, lecz nie zdołał wykorzystać swojej indywidualnej akcji.

Druga tercja rozpoczęła się od kary technicznej dla Zagłębia, które zbyt późno wyszło z szatni. Liczebnej przewagi goście nie zdołali wykorzystać jednak w 26 minucie Tommi Laakso znalazł sposób na pokonanie Lipińskiego. Ten sam zawodnik wpisał się po raz kolejny na listę strzelców pod koniec drugiej odsłony gdy szybkim strzałem po wygranym buliku skierował krążek do siatki.

Zagłębie odpowiedziało tylko jedną bramką, a było to debiutanckie trafienie w barwach Zagłębia Pawlenki, który wykorzystał błąd rozegrania krążka przez przyjezdnych i posłał go w odsłoniętą część bramki. Wynik spotkania na 7:1 ustalił Da Costa.

Zagłębie Sosnowiec – Re-Plast Unia Oświęcim 1:7 (0:4, 0:2, 1:1)

1:6 Aleksandr Pawlenko (48:23),
1:7 Teddy Da Costa – Filipp Pangiełow-Jułdaszew, Andrij Denyskin (55:35, 5/4).

Sędziowali: Paweł Kosidło, Mateusz Niżnik (główni) – Michał Gerne, Wojciech Moszczyński (liniowi).
Minuty karne: 12-2.
Strzały: 25-42.
Widzów: 200.

Zagłębie (2): P. Spěšný (od 4:26 S. Lipiński) – L. Motloch, M. Kotlorz; P. Kogut, T. Kozłowski (2), J. Witecki – A. Khoperia, W. Andrejkiw (4); M. Bernacki, J. Rzeszutko (2), D. Piotrowicz – O. Krawczyk, J. Michałowski (2); A. Dubinin, N. Bucenko, K. Sikora – K. Opiłka, S. Luszniak; O. Rzekanowski, J. Łoza, A. Pawlenko.

Unia: K. Lindskoug – F. Pangiełow-Jułdaszew, K. Jākobsons; A. Denyskin, M. Cichy, T. Da Costa – R. Diukow, A. Jerofejevs; P. Padakin, K. Dziubiński, E. Ahopelto – P. Bezuška (2), P. Noworyta; J. Sołtys, Ł. Krzemień, S. Kowalówka – M. Noworyta; T. Laakso, D. Wanat, A. Prusak oraz K. Dudkiewicz.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin