Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Lider zbyt mocny

Lider zbyt mocny

17 września 2021

W piątkowym pojedynku górą goście. Zagłębie Sosnowiec przegrało na własnym lodzie z GKS Katowice 2:5.

Sosnowiczanie do dzisiejszego spotkania przystąpili niemal w pełnym składzie, lecz osłabieni wirusem, który w mijającym tygodniu pojawił się w zespole. Wynik dzisiejszego meczu już w trzeciej minucie otworzył Aleksandr Jakimienko, który samotnie znalazł się przed bramką i posłał krążek obok Michała Czernika. Trzy minuty później goście mogli prowadzić już dwoma bramkami jednak pozostawiony bez opieki Patryk Wronka z bliska uderzył wprost w bramkarza Zagłębia. Sosnowiczanie pierwszą dogodną sytuację stworzyli dopiero w siódmej minucie pojedynku, lecz Martin Przygodzki nie zdołał wykorzystać nagrania zza bramki Michała Bernackiego i strzelił obok słupka. Dużo więcej szczęścia dwie minuty później z drugiej strony tafli miał Wronka, po którego strzale krążek powoli wślizgnął się przy słupku za linię bramkową po interwencji Czernika.

W 26 minucie goście prowadzili już trzema bramkami, a bierną postawę obrońców Zagłębia wykorzystał Anthon Eriksson, który wykorzystał nagranie krążka przez Mathiasa Lehtonena. Podopieczni Grzegorza Klicha odpowiedzieli trzy minuty później, a piękną akcją popisał się Jewgienij Nikiforow. Rosjanin wymanewrował obronę oraz bramkarza GKS i posłał krążek do siatki. Na cztery minuty przed końcem tercji prowadzenie gości mógł podwyższyć Grzegorz Pasiut jednak będąc sam na sam z Czernikiem posłał krążek nad poprzeczką. Dystans do rywala mógł jeszcze w końcówce zmniejszyć Oskar Jaskiewicz, lecz huknął w poprzeczkę.

W trzeciej tercji jako pierwsi do siatki rywala strzelili przyjezdni, a krążek po strzale Erikssona między parkanami przepuścił Czernik. W odpowiedzi niecałe dwie minuty później z najbliższej odległości Johna Murray’a pokonał Jarosław Rzeszutko. Było to jednak wszystko na co stać było w dniu dzisiejszym hokeistów sosnowieckiego Zagłębia. Wynik spotkania strzałem do pustej bramki ustalił Wronka.

Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)

0:1 Aleksandr Jakimienko – Joona Monto, Mateusz Bepierszcz (02:10)
0:2 Patryk Wronka – Grzegorz Pasiut, Bartosz Fraszko (11:34)
0:3 Mathias Lehtonen – Anthon Eriksson, Patryk Krężołek (26:44)
1:3 Jewgienij Nikiforow – Aleksandr Wasiljew, Michaił Syrojeżkin (28:47, 5/4)
1:4 Anthon Eriksson – Mathias Lehtonen, Patryk Krężołek (47:02)
2:4 Jarosław Rzeszutko – Bartłomiej Bychawski, Dominik Nahunko (48:20)
2:5 Patryk Wronka – Bartosz Fraszko (58:26)

Sędziowali: Mateusz Krzywda – Patryk Pyrskała (główni) – Grzegorz Cudek, Wojciech Czech (liniowi)
Minuty karne: 8-14
Strzały: 27-26

Zagłębie: Czernik – Khoperia, Syrojeżkin; Nikiforow, Wasiljew, Bernacki – Bychawski, Jaśkiewicz (2); Przygodzki, Rzeszutko, Rybczik (2) – Luszniak, Mickiewicz; Dubinin (2), T. Kozłowski (2), Nahunko – Gniewek, Wysocki; Piotrowicz, Sikora, Blanik.

GKS Katowice (2): Murray – Wajda, Kruczek; Fraszko (2), Pasiut, Wronka – Hudson (6), Wanacki; Eriksson, Lehtonen, Krężołek – Rompkowski, Jakimienko; Bepierszcz, Monto (2), Michalski – Musioł, Krawczyk; Lebek, Smal (2), Mularczyk.