Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Luszniak: Wyciągać wnioski

Luszniak: Wyciągać wnioski

18 stycznia 2021

Szymon Luszniak podsumował niedzielny pojedynek z GKS Katowice oraz opowiedział o swoim debiutanckim sezonie ekstraligowym.

Przypomnijmy, że w niedzielę sosnowiczanie przegrali w Katowicach aż 0:5.

– Był to bardzo ciężki mecz. Wymagał od nas dużo sił i energii jednak mimo tego spotkanie nie ułożyło się po naszej myśli. Te pojedynki mają zawsze dodatkowy smaczek i gra się ostro stąd pojawiały się kary. Niestety grając w osłabieniu traciliśmy większość bramek – powiedział po meczu Szymon Luszniak.

Zagłębie grając w osłabieniach trzykrotnie pozwoliło rywalowi zakończyć akcję trafieniem.

– Jesteśmy młodą drużyną gdzie w obronie grają młodzi zawodnicy i ja jestem jednym z nich. Popełniamy błędy i na pewno będziemy je popełniać gdyż w szczególności my młodsi zawodnicy jesteśmy tu po to, by też się uczyć. Na pewno musimy wyciągać wnioski po takich meczach i każdym straconym golu  – dodał „Lusiu”.

W drugiej tercji mimo przewagi na lodzie podopiecznym Grzegorza Klicha nie udało się skierować krążka do siatki.

– Szkoda tego meczu, gdyż chcieliśmy powalczyć o punkty. Na pewno zawiodła skuteczność i w obronie również mogliśmy zagrać dużo lepiej. Stwarzaliśmy sobie te sytuacje bramkowe lecz po prostu zabrakło nam szczęścia – skomentował defensor Zagłębia.

Wychowanek sosnowiczan w tym sezonie zadebiutował w pierwszej drużynie i jest zawodnikiem, którego zaufaniem darzy szkoleniowiec Zagłębia.

– To jest mój pierwszy sezon w ekstralidze. Dla mnie jako młodego zawodnika jest to spore doświadczenie grać z tak doświadczonymi hokeistami. Również w zespole mamy zawodników od których dużo czerpiemy. Przykładem mogą być m.in. takie nazwiska jak Wasiljew, Rybczik czy Nikiforow – zakończył Luszniak.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin