Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Martin Przygodzki: Ciężka praca zaprocentuje w sezonie

Martin Przygodzki: Ciężka praca zaprocentuje w sezonie

14 czerwca 2021

Martin Przygodzki dołączył już do zespołu Zagłębia Sosnowiec i wraz z drużyną przygotowuje się do sezonu 2021/2022.

Co skłoniło Cię do podpisania kontraktu właśnie w Sosnowcu?

Martin Przygodzki: –Przede wszystkim duża chęć trenera Klicha i zarządu klubu co odczułem już na pierwszym spotkaniu. Podoba mi się pomysł działaczy i sztabu co do budowania zespołu na przyszłość. W Sosnowcu będzie nowe lodowisko, na którym ma grać Zagłębie.

Jako reprezentant Polski sezon zakończyłeś niedawno. Zdążyłeś odpocząć? Pytam gdyż Zagłębie rozpoczęło już przygotowania?

Miałem trochę więcej wolnego gdyż dołączyłem do chłopaków dwa tygodnie później. Zdążyłem trochę odpocząć, obecnie już trenuję razem z zespołem. Jest ciężko ale trenujemy pod czujnym okiem naszego trenera personalnego Jakuba. W tej fazie przygotowań każdy ma dobierane treningi pod siebie.

Czy jako zawodnik Zagłębia myślisz, że nadal będziesz powoływany do reprezentacji Polski?

– Myślę, że dla trenera Kalabera nie jest ważne w jakim klubie grasz tylko jaki poziom dany zawodnik prezentuje oraz czy pasujesz do jego stylu taktyki. Wszystko w moich rękach jak i każdego zawodnika, który chciałby występować w reprezentacji.

Jak widzisz udział Polski w sierpniowych eliminacjach to Zimowych Igrzysk Olimpijskich?

– Emocji mi na pewno nie zabraknie, gdyż w tym czasie oczekujemy przyjścia na świat naszej córki. Mam nadzieję, że Polska będzie „czarnym koniem” tych eliminacji. Wygraliśmy w Kazachstanie jednak na Słowacji będziemy musieli zagrać trzy takie mecze. Przy odrobinie szczęścia może nam się udać i mam nadzieję, że tak się stanie.

Jaki jest twój stosunek do przygotowań na sucho?

– Jestem po pierwszym tygodniu przygotowań. Jak wspominałem wcześniej jest ciężko ale to jest czas kiedy nie ma przyjemnych treningów. Każdy z nas wie, że będzie z tego korzystał później przez cały sezon.

Jak czujesz się w Sosnowcu? Jak zostałeś przywitany w nowym klubie?

– Jeszcze jestem w trakcie przeprowadzki. Narzeczona zdążyła zobaczyć park przy Zamkowej i bardzo jej się spodobał. Wkrótce na pewno poznamy nowe miejsca w Sosnowcu. Zostałem przywitany pozytywnie, niektórych zawodników już znałem wcześniej więc to było pewnego rodzaju ułatwienie.

Dzisiaj na Euro 2020 mecz Polska-Słowacja. Komu będziesz kibicował w tym spotkaniu?

– Ciężkie pytanie. Mam nadzieję, że będę mógł obejrzeć ten mecz i trener skróci nam trening w tym czasie (śmiech). Kibicuję dobrej piłce, a jeżeli chodzi o wynik to obstawiam remis 2:2. Każdy chciałby oglądać jak najwięcej bramek na Euro.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin