Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Mikołajowa rózga dla Zagłębia

Mikołajowa rózga dla Zagłębia

6 grudnia 2022

Mikołajki nie były zbyt radosne dla hokeistów Zagłębia Sosnowiec, którzy przegrali wysoko w Tychach z miejscowym GKS. Wynik spotkania to 1:7 dla gospodarzy.

Od samego początku inicjatywę na lodzie przejęli miejscowi, którzy raz po raz atakowali bramkę strzeżoną przez Patrika Spěšnego. W 9 minucie nasz bramkarz dobrze się zachował przy indywidualnej kontrze Romana Szturca i uchronił Zagłębie przed stratą bramki. Niestety dwie minuty później Spěšný skapitulował po strzale Ondřej Šedivý, który już w piątej sekundzie przewagi posłał krążek w długi róg. Po stronie Zagłębia najbliższy doprowadzenia do wyrównania był na dwie minuty przed końcem tercji Dominik Nahunko lecz uderzył obok słupka.

Drugą tercję od mocnego strzału rozpoczęli podopieczni Grzegorza Klicha lecz strzał Armena Khoperii pewnie wyłapał Tomáš Fučík. Potem na lodzie dominowali już tylko gospodarze, którzy zdobyli cztery bramki. Worek z golami rozpruł Alexander Younan, który pewnym strzałem nie dał szans bramkarzowi Zagłębia strzelając z najazdu. Chwilę później spod bandy krążek w stronę bramki posłał Olaf Bizacki, a jego nastrzelenie do siatki przekierował Alexander Boivin. Na czterobramkowe prowadzenie tyszan wyprowadził Jean Dupuy, zaś wynik tercji ustalił Bartłomiej Jeziorski.

W trzeciej tercji gospodarze nie zwalniali tempa czego efektem było kolejne trafienie Boivina, który zabawił się przed bramką Zagłębia ogrywając defensywę i naszego bramkarza. Zagłębie stać dzisiaj było tylko na jedno trafienie, a jej autorem był Jakub Witecki, który zbił posłany przez Kamila Sikorę krążek.

GKS Tychy – Zagłębie Sosnowiec 6:1 (1:0, 4:0, 1:1)

1:0 Ondřej Šedivý – Roman Szturc, Filip Komorski (10:25, 5/4)
2:0 Alexander Younan – Christian Mroczkowski, Alexandre Boivin (24:05, 5/4)
3:0 Alexandre Boivin – Olaf Bizacki, Jean Dupuy (26:50)
4:0 Jean Dupuy – Christian Mroczkowski, Alexandre Boivin (30:21)
5:0 Bartłomiej Jeziorski – Olaf Bizacki (35:46)
6:0 Alexandre Boivin – August Nilsson (44:23)
6:1 Jakub Witecki – Kamil Sikora (49:59)

Sędziowali: Michał Baca (główny), Rafał Noworyta (główny), Maciej Waluszek (liniowy), Wojciech Czech (liniowy)
Minuty karne: 8-14
Strzały: 43-24
Widzów: 817

GKS Tychy: T. Fučík – A. Younan, O. Kaskinen, O. Šedivý, F. Komorski, K. Wróbel – O. Bizacki, B. Pociecha, R. Szturc (2), R. Galant, B. Jeziorski – E. Bagin (2), A. Nilsson, C. Mroczkowski, A. Boivin (2), J. Dupuy – B. Ciura (2), O. Jaśkiewicz, M. Ubowski, F. Starzyński, J. Bukowski.

Zagłębie: P. Spěšný – L. Motloch, M. Kotlorz (2), P. Kogut, T. Kozłowski, J. Witecki – A. Khoperia, W. Andrejkiw, D. Nahunko, J. Rzeszutko, D. Piotrowicz – O. Krawczyk (2), J. Michałowski, A. Pawlenko (2), A. Dubinin (2), M. Bernacki – J. Łoza, A. Gniewek, K. Sikora (4), K. Stuchlík (2), D. Kasprzyk.