DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2024-08-08 18:00

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header-hokej.php</b> on line <b>263</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header-hokej.php</b> on line <b>265</b><br />
h

Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / „Młoda krew” dołączyła do Zagłębia

„Młoda krew” dołączyła do Zagłębia

10 czerwca 2024

Eric Kaczyński i Piotr Ciepielewski to dwaj młodzi hokeiści, którzy dołączyli do drużyny EC Będzin Zagłębia Sosnowiec.

Obaj zawodnicy to napastnicy, których kojarzymy już z występów na polskich taflach. Reprezentowali bowiem drużyny między innymi GKS-u Katowice i Naprzodu Janów.

Kaczyński w minionym sezonie w barwach Naprzodu Janów w 32 występach zdobył 32 bramki, a przy 30 asystował. Na ławce kar spędził 10 minut. W barwach GKS Katowice rozegrał natomiast 6 pojedynków, lecz nie punktował w swoich występach ekstraligowych. Dla Amerykanina był to pierwszy sezon w Polsce, wcześniej występował w ligach swojego rodzinnego kraju.

Z kolei Ciepielewski w zeszłym sezonie reprezentował barwy fińskiego zespołu Kiekko-Espoo U20 gdzie wystąpił w 16 pojedynkach, w których zdobył jednego gola. Następnie w barwach Naprzodu Janów w 9 meczach zdobył 8 bramek, a przy trzech asystował. Na ławce kar spędził 6 minut. Zawodnik reprezentował Polskę podczas tegorocznych Mistrzostw Świata U-20 w słoweńskim Bledzie.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin