Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Nikita Mickiewicz: Poziom polskiej ligi się zmienił

Nikita Mickiewicz: Poziom polskiej ligi się zmienił

18 maja 2021

Na początek, witamy Cię w Sosnowcu. Dyrektor sportowy w wywiadzie przekazał, że bardzo się cieszy z tego transferu do Zagłębia. Przyznał, że będziesz wzmocnieniem dla klubu i całej ligi. Jak się do tego odniesiesz?

Nikita Mickiewicz: – Cieszę się, że jestem w Polsce. To jest dla mnie nowość. Postaram się zrobić wszystko co w mojej mocy aby osiągnąć dobry wynik zespołowy i zająć wysokie miejsce w klasyfikacji. Bycie użytecznym dla mojej nowej drużyny to moje główne zadanie.

Czy znasz polską ligę? Co o niej sądzisz?

– Z tego co słyszałem hokej w polskiej lidze różni się od białoruskiej, jest bardziej agresywny. Nigdy nie grałem z polskimi drużynami. Nie mogę się doczekać żeby to sprawdzić.

Kojarzysz zawodników z Polski albo masz jakichś kolegów ze swojego kraju grających w PHL?

– W zeszłym sezonie było wielu zawodników pochodzących z Białorusi, którzy grali w Polsce. Wydaje mi się, że pokazali się z dobrej strony. W nadchodzącym sezonie nie wiem, który z moich kolegów przyjedzie grać w polskiej lidze. Wiele razy słyszałem o tym, że poziom jest coraz wyższy, a sama liga silniejsza. Przyjeżdżają tu zagraniczni gracze z czołowych krajów hokejowych Europy i Ameryki Północnej. To okazja do zdobycia dobrego doświadczenia w grze przeciwko takim zawodnikom.

Co wiesz o klubie Zagłębie Sosnowiec?

– Wiem, że Zagłębie Sosnowiec zostało mistrzem kraju pięć razy. W ostatnich latach sprawy nie układały się dla tego zespołu gładko. Myślę, że wszystko to da się naprawić. Drużyna ma ambicje i wspólnie w nowym sezonie postaramy się przywrócić drużynie dawną świetność.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin