Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Niklas Salo: Dobre momenty

Niklas Salo: Dobre momenty

19 sierpnia 2023

Hokeiści Zagłębia po dwóch wygranych sparingach zaczynają przygotowania do „Turnieju 4 Prezydentów”, który rozpocznie się już w najbliższą środę. O podsumowanie wyjazdowych pojedynków w Toruniu poprosiliśmy jednego z nowych napastników naszego zespołu.

Jak podsumujesz te dwa mecze w Toruniu?

Niklas Salo: – Dla nas najważniejsze było to, by wygrać w tych dwóch meczach sparingowych. Myślę, że jako zespół zrobiliśmy tzw. kilka kroków do przodu. W obu spotkaniach pojawiły się momenty gdzie graliśmy dobry hokej.

Czy po tych spotkaniach masz już obraz polskiej ligi?

Do tej pory grałem jedynie przeciwko trzem polskim zespołom w ramach przygotowań przed sezonem więc ciężko jest jeszcze coś konkretnie powiedzieć na temat poziomu ligi czy gry poszczególnych drużyn. Myślę jednak, że poziom ligi może być dobry, a zawodnicy w drużynach nie boją się ostrej gry i fizycznego hokeja.Zdążyłeś już zaaklimatyzować się w Sosnowcu?

– Panuje bardzo dobra atmosfera. Tworzymy dobrą drużynę, a dodatkowo trenujemy na nowoczesnych obiektach. Jest to lodowisko najwyższej klasy, mamy nawet saunę w szatni więc czuję się jakbym był w domu.

Podobnie jak cała hokejowa sosnowiecka społeczność czekasz już na początek ligi i ten pierwszy mecz na nowym lodowisku?

– Nie tylko ja ale każdy z drużyny czeka już na sezon. Nie mogę doczekać się na mecze na własnym lodowisku przed własną publicznością. Na pewno będzie to ciekawe doznanie grać przy dopingu na nowej arenie.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin