Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Nowy napastnik Zagłębia

Nowy napastnik Zagłębia

10 maja 2024

EC Będzin Zagłębie Sosnowiec pozyskało nowego zawodnika. Rocznym kontraktem z klubem związał się pochodzący z Ukrainy napastnik – Illia Korenczuk.

Polscy kibice kojarzą tego zawodnika, który w przeszłości reprezentował barwy klubów z Tychów i Torunia. Korenczuk debiutował w polskiej lidze w sezonie 2022/2023 gdzie reprezentując barwy „Pierników” zdobył w 45 pojedynkach 23 bramki i zanotował 20 asyst. Miniony sezon spędził w piwnym mieście. W 53 występach zdobył w sumie 8 bramek i 14 asyst. Na ławce kar przesiedział 22 minuty.

Illia Korenczuk jest zawodnikiem jakiego potrzebujemy. Już rok temu chcieliśmy go sprowadzić do Zagłębia jednak Tychy były szybsze. Potrafi strzelać bramki i walczyć na całym lodzie. Cieszę się, że spośród kilku ofert wybrał właśnie naszą – przekazał dyrektor hokejowej sekcji Zagłębia Sosnowiec, Piotr Majewski.

To trzeci zawodnik z Ukrainy, który parafował kontakt na sezon 2024/2025. Wcześniej kroki te uczynili Witalij Andrejkiw i Nikita Bucenko. Nasz nowy zawodnik będzie występował z numerem 13.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin